Google podporí slovenský folklór a rozšíri Street View mapy

google_street_view_bratislavaCieľom programu „Google na slovenskú nôtu“ je prispieť k uchovaniu a šíreniu slovenských tradícií a folklóru a tiež k zviditeľneniu krás, či historických pamiatok Slovenska v celosvetovom meradle.Program má prispieť aj k rozvoju cestovnému ruchu v regiónoch a pomôcť mladšej generácii ľahšie získať prehľad o Slovensku a jeho histórii, kultúrnom bohatstve i zvykoch.


Iniciatívy budú zamerané na objavovanie a zhromažďovanie kultúrneho bohatstva, digitalizáciu pomocou najnovších technológií a sprístupňovanie a šírenie týchto informácií prostredníctvom internetu.

Verejnosť sa môže tešiť na zaujímavé kultúrne projekty, ktoré budeme v priebehu roka spolu s našimi partnermi postupne predstavovať.

Projekt slovenského Googlu sa v rámci kultúry, histórie a tradícií zameria na tri hlavné oblasti:
– objavovanie a zhromažďovanie informácií v spolupráci s partnermi z celého Slovenska,
– digitalizáciu informácií prostredníctvom najnovších technológií,
– sprístupňovanie a šírenie informácií pomocou internetu.
Aktuálne informácie o konkrétnych projektoch a iniciatívach sú verejnosti prístupné na špeciálnej webovej stránke programu NaSlovenskuNotu.sk.

Rasťo Kulich, riaditeľ slovenského Googlu: „Naším cieľom je, aby sme v spolupráci s partermi uchovali a do sveta začali šíriť bohaté zvyky a tradície Slovenska vrátane folklóru, ku ktorému mám sám veľmi blízko. Zároveň chceme naďalej pomáhať rozvoju cestovného ruchu na Slovensku a generácii mladých Slovákov ukázať, že majú byť na čo hrdí.“

Google chce v tomto roku zároveň pokračovať v projekte rozširovania Street View mapy Slovenska (mapy.google.sk). Tá sa koncom roka 2012 rozrástla o panoramatické snímky krásnych slovenských miest. Turisti z celého sveta už teraz môžu na Mapách Google objaviť historicky významné mestá, ale tiež prírodné krásy ako Tatranský či Pieninský národný park a Národný park Slovenský Kras. Nechýba ani okolie letovísk ako je napríklad Zemplínska Šírava, Domaša či Liptovská Mara. Priaznivci kúpeľov môžu vyraziť na virtuálnu prechádzku do Piešťan, Bardejovských kúpeľov, či Rajeckých a Trenčianskych Teplíc. Do projektu rozširovania Street View mapy chce Google zapojiť aj samotnú verejnosť, podrobnejšie informácie oznámi už v najbližších týždňoch.

zdroj: NaSlovenskuNotu.sk
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 1 =