Ako používať aplikáciu Google Maps pre iOS

O novej aplikácii Google Maps pre iOS zariadenia sme vás informovali včera v článku Google vydal mapy pre iPhone.  Dnes máme pre vás praktické video plné tipov a trikov ako aplikáciu GoogleMaps používať .

Vo videu môžete vidieť užitočné funkcie ako zoom mapy jedným prstom, rotácia a naklápanie mapy, vysúvanie navigačného menu a ďalšie.

[youtube width=“600″ height=“344″]http://www.youtube.com/watch?v=opGiiKqjxdw[/youtube]

V aplikácii Mapy Google pre iOS môžete mapu na zariadení s dotykovou obrazovkou posúvať, otáčať, približovať alebo odďaľovať či nakláňať pomocou nasledujúcich gest.

Ak chcete mapu posunúť, potiahnite ju prstom. Opakujte, ak mapu chcete posunúť ďalej.

 

 

Ak mapy chcete otočiť, dotknite sa oblasti dvoma prstami a potiahnite ich naraz kruhovým pohybom. V pravom hornom rohu sa objaví ikona kompasu, na ktorý možno kliknúť a vrátiť mapu do zobrazenia so severom na vrchu.

 

 

Ak chcete mapu zväčšiť, buď dvakrát klepnite na miesto jedným prstom alebo sa dotknite oblasti dvoma prstami naraz a posuňte ich od seba.
Tip: jednou rukou priblížite mapu tak, že dvakrát klepnete na miesto, podržíte druhé klepnutie a potiahnete prst dohora.

 

 

Ak chcete mapu oddialiť, buď jedenkrát klepnite dvoma prstami alebo sa oblasti dotknite dvoma prstami a posuňte ich k sebe. Nie všetky úrovne priblíženia sú dostupné pre všetky miesta.
Tip: jednou rukou oddialite mapu tak, že dvakrát klepnete na miesto, podržíte druhé klepnutie a potiahnete prst dolu.

 

Mapu naklopíte tak, že sa dotknete oblasti dvomi prstami a potiahnete ich rovnobežne zhora nadol, aby ste videli mapu pod iným uhlom. Pre návrat do zobrazenia zo zvislej perspektívy posúvajte prstami smerom zdola nahor.

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five − three =