Čierna skrinka pre záznam dopravnej nehody a riešeniu vandalizmu na parkovisku.

 

Mio, popredný svetový dodávateľ prenosných navigačných zariadení, predstavuje úplne nový rad produktov – Mio MiVue 338 a 358 – kamery pre HD záznam jazdy vďaka ktorým sa vodiči budú pri riadení cítiť bezpečnejšie, rovnako tak i pri opustení auta na parkovisku.

Nahrávaci režim sa totiž aktivuje, ak jeden zo senzorov zistí zmenu pohybu a ich kvalitné optická sústava zaistí jasný obraz aj za zhoršených svetelných podmienok.“Spoločnosť Mio teraz prináša vodičom ďalší z radu zariadení, ktoré im pomôžu pri ich každodenných cestách na cestách. Kamery do auta sa vzhľadom k ich čoraz zaujímavejšej cene a bohužiaľ aj nevybíravému správanie niektorých vodičov stávajú veľmi populárne, „hovorí Tomáš Kudweis, obchodný a marketingový manažér Mio pre SR a ČR. „Cena za kameru sa vám môže bohato vrátiť už pri prvom incidente, kedy využijete jej záznam ako podklad pre rokovania s poisťovňou alebo Políciou SR,“ dodáva T. Kudweis.

Kamery Mio MiVue 338/358 sú vybavené 2 „a 2,4“ displejom a širokouhlým objektívom s rozsahom 120 °, ktorý zaznamená situáciu pred vozidlom bez mŕtveho uhla. Nakupujú videá sú ukladané vo vysokom HD rozlíšení 720p, respektíve u modelu 358 vo Full HD rozlíšení 1080p, a sú komprimované pomocou kodeku H.264, ktorý poskytuje vysoké detaily obrazu pri malej veľkosti. Vďaka tomu je možné na vloženú microSD kartu uložiť viac hodín záznamu.

Nové kamery Mio MiVue majú ostrý a živý obraz aj vďaka objektívu tvoreným sústavou šiestich sklenených šošoviek, na rozdiel od konkurencie, ktorá využíva lacné plastové varianty. Vďaka zvýšenej citlivosti snímača poskytujú kamery tiež čistý obraz aj za horších svetelných podmienok.Výhodou kamery MiVue 358 je prítomnosť snímača preťaženia (senzor G), ktorý zaznamenáva zmeny v 3 osiach. Pri zázname jazdy sú dáta zaznamenané vo forme grafu av prípade nehody je vďaka tomu možné zistiť, odkiaľ náraz prišiel a ako k nemu došlo.Vďaka tomuto senzoru je možné aktivovať aj režim nahrávanie udalostí, ktorý potom nie je závislý na tom, či si ho vodič zabudne zapnúť, ale aktivuje sa automaticky pri zaznamenaní zmeny pohybu a následne kamera uloží záznam danej udalosti. Podobného princípu sa využíva pre režim parkovanie, kedy vďaka snímaču pohybu sa pri akejkoľvek zmene kamera Mio MiVue automaticky zapne a začne nahrávať, aj keď vodič nie je vo vozidle.

Kamera MiVue 358 je vybavana aj režimom fotografovanie a umožňuje urobiť fotodokumentáciu nehody. Súčasťou balenia je softvér MiVue Manager, umožňuje prechádzať a prehrávať nahrané videá rôznou rýchlosťou, alebo po nehode analyzovať dáta zo snímača preťaženia, ktorý ukazuje smer jazdy a zmenu rýchlosti. Tiež ponúka možnosť spájať nahrané videá a zdieľať ich na sociálnych sieťach ako je YouTube alebo Facebook.

zdroj:mio.com

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 4 =