Systém sledovania psov Astro 320

Unikátny systém sledovania psov v predaji  už aj na Slovensku. Spojenie technológií GPS a VHF Vám dá prehľad o každom kroku Vášho psa pri poľovačke, záchrannárskej činnosti či prechádzke. Astro 320 je na Slovenský trh dodávaný s plnou podporou – ovládanie v slovenčine, predinštalovaná topografická mapa Slovakia Topo spolu s kompletnou použivateľskou príručkou v slovenčine.

Produkt a jeho použitie je schválené pre lokalizáciu loveckých psov na Slovensku. Prevádzkovanie zariadenia na území Slovenskej republiky je možné na základe podmienok určených v individuálnom povolení na používanie frekvencie.

Hlavné prednosti:
 Astro 320 výsledkom dlhoročného vývoja a najnovšia generácia prináša mnohé vylepšenia, ktoré zvyšujú úžitkovú hodnotu. Nová generácia Astro 320 ponúka odolnejší 2,54 cm obojok DC 40  s GPS prijímačom, ktorého dobíjanie je jednoduchšie. GPS zariadenie v obojku vydrží 17 až 48 hodín a je vodotesné. Polohu vášho psa môžete sledovať na GPS/VHF prijímači Astro 320, ktorý napájajú dve AA batérie. Na jednom prijímači Astro môžete dokonca sledovať až 10 psov naraz, pričom GPS obojok posiela informácie o svojej polohe raz za 5, 10, 30 alebo 120 sekúnd. Samozrejme rozsah si môžete zvoliť individuálne.

Vylepšené Astro 320:
Celkom nové používateľské rozhranie (aj v slovenčine) umožňuje jednoduché a intuitívne ovládanie všetkých dostupných funkcií. Astro 320 je vybavené slotom na microSD karty, ktorý môžete využiť na nahratie ľubovoľných máp z edície TOPO alebo cestné. Výbava Astro 320 je doplnená aj o ďalšie vychytávky, ktoré uľahčujú pohyb v (neznámom) teréne. Astro 320 podporuje používanie vlastných vytvorených máp (Custom Maps*), vibračný alarm, 3D kompas spolu so zvýšenou odolnosťou robí z Astro 320 spoľahlivého spoločníka.

Vylepšený obojok – DC-40:
Nová generácia obojku prináša predovšetkým vylepšenú konštrukciu a ďalšie parametre – výdrž batérie 17 – 48 hodín (v závislosti od použitia), LED indikátor stavu, vodotesnosť, dosah až 10km* v závislosti od terénu. Astro 320 podporuje pripojenie až 10-tich obojkov DC-40 súčasne s vlastnou ochranou / kódovaním prenosu cez VHF.

Použitie v praxi:
Astro 320 sa stane užitočným pomocníkom nielen pri love, ale vďaka svojmu prevedeniu určite osloví členov záchranárskych zložiek – psovodov. Pohyb a lokalizácia záchranárskeho psa bude vždy a všade pod kontrolou.

Cena:
Astro 320 + DC40 + SK TOPO –  749.90 EUR 
Astro 320 + SK TOPO – 499.90 EUR 
DC 40 – obojok – 259.90 EUR 

Požiadavky na prevádzku zariadenia v Slovenskej republike:
Zariadenie Astro, splna všetky technické a legislatívne požiadavky, ktoré sú vyžadované pre jeho používanie na území Slovenskej republiky i EU.

Vzhladom na jeho komunikacnú frekvenciu, je potrebné požiadat Telekomunikacný úrad SR, konkrétne odbor správy frekvencného spektra o vydanie individuálneho povolenia na jej využívanie. O toto povolenie musí požiadat každý koncový užívatel samostatne! Pokial používate viacero zariadení Astro, tak stací zaslat žiadost len raz.

Používanie frekvencie je spoplatnené rocným poplatkom podla aktuálneho cenníka. Pokial si užívatel splní svoje legislatívne povinnosti a požiada TU SR o vydanie individuálneho povolenia, tak mu podla podmienok uvedených nižšie, preplatíme náklady na používanie.

Ako postupovat?

1. Odošlite žiadost na Telekomunikacný úrad SR (adresu nájdete na žiadosti)
– predvyplnenú žiadost nájdete v balení zariadenia
– doplnte chýbajúce osobné údaje a žiadost podpíšte
– súradnice a rádius služby zadajte pre najcastejšie miesto používania
– k žiadosti priložte kolok v hodnote 6,50,- Euro
– pokial sa jedná o právnickú osobu (firmu), tak priložte aj výpis z OR
– žiadost si môžete stiahnut aj v elektronickej podobe na http://www.teleoff.gov.sk

2. Telekomunikacný úrad (odbor správy frekvencného spektra) Vám zašle písomné rozhodnutie o pridelení individuálneho povolenia pre používanie frekvencie.
– súcastou rozhodnutia je aj platobný výmer s uvedením poplatkov
– rocné poplatky predstavujú sumu 43,20,- Euro (podla cenníka pre rok 2012)

3. Odošlite požiadavku na preplatenie poplatkov za prvý rok využívania licencie pre pridelené frekvencné pásmo v Slovenskej republike.

Požiadavka musí obsahovat:
– meno a adresu žiadatela
– výrobné císlo zariadenia Astro
– kópiu rozhodnutia TU
– kópiu platobného výmeru TU
– císlo úctu, na ktorý budú prevedené

Požiadavku zasielajte písomne na adresu:
CONAN, s.r.o.
Murgašova 18
01001 Žilina
alebo elektronický na email: astro@garmin.sk

zdroj:http://garmin.sk
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 + 18 =