Nová mapa ČR pre turistov aj s plánovačom trás

Plánujete prechádzku po meste, víkendovú pešiu túru, alebo dokonca niekoľkodňový „čunder“? Mapy.cz Vám ponúkajú toho najlepšieho on-line sprievodcu: najpodrobnejšiu turistickú mapu ČR doplnenú o turistický plánovač trás.

Vzhľadom k tomu, že na trhu neexistovalo žiadne dostatočne podrobné turistické mapové dielo, ktoré by uspokojilo potreby dnešných používateľov, rozhodol sa Seznam.cz vyrobiť novú turistickú mapu ČR sám. Mapa ponúka jedinečnú podrobnosť (mierka až do 1: 5 000), a možno tak na nej nájsť veľké množstvo detailov, ako sú všemožné lesné cesty a cestičky, okótované podrobné vrstevnice, turistické „rozcestníky“, studničky či napríklad pamätné a významné stromy.

Nová turistická mapa obsahuje tieňovaný reliéf, ktorý dodáva mape plastickosť. Reliéf je zatiaľ prítomný len v nižších úrovniach priblíženia, ale v najbližších týždňoch sa plánuje doplniť do všetkých meradiel.

Novú turistickú mapu na server Mapy.cz nasadili spolu s plánovačom trás pre peších a turistov. Ten má všetky funkcionality, na ktoré sú užívatelia už zvyknutí z bežného plánovača, navyše však dáva pre pešiu chôdzu na výber, či navigovať po turistických značkách, či napríklad v mestách hľadať najkratšiu cestu v miestnych uličkách a po chodníkoch. Hodí sa tak ako pre plánovanie bežné pešej chôdze po meste, tak pre naplánovanie výletu napr po horách.

zdroj: http://mapy.cz
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven − three =