Google bude mať nové 3D mapy a offline verziu

 

Pár dní pred začiatkom konferencie WWDC 2012 predstavila firma Google ďalšiu dimenziu svojích máp. Spoločnosť výrazne vylepšila mapové produkty a pre vybrané oblasti bude poskytovať aj fotorealistické 3D mapy.


Nová 3D technologia mapovanie je údajne plne automatické, bez akéhokoľvek zásahu človeka. 3D obraz bol vytvorený pomocou špeciálnych Google lietadiel, ktoré našu planétu systematicky zosnímali, pričom každý objekt bol “skenovaný” zo všetkých štyroch strán pod 45 stupňovým uhlom. Takto vytvorené zábery dokáže nová mapovacia technológia automaticky pospájať do verného trojrozmerného obrazu. 3D mapy budú okrem Google Earth dostupné aj v mobilných aplikáciách pre Android a iOS. Aktualizácia má prísť v najbližších týždňoch

[youtube width=“600″ height=“344″]http://www.youtube.com/watch?v=N6Douyfa7l8[/youtube]

Google okrem 3D máp oznámil aj ďalšiu novinku vo svojich mapových produktoch. V softvéri Google Mapy pre Android pribudne podpora offline dát. Ak sa vydáte niekam do zahraničia, kde nebude mať možnosť pripojenia k internetu, ešte predtým si budete môcť jednoducho vybranú oblasť stiahnuť do telefónu.

[youtube width=“600″ height=“344″]http://www.youtube.com/watch?v=9ae5MzPKAQ4[/youtube]

Google zároveň zmenšil vybavenie pre získavanie Street View fotografií do veľkosti nositeľnej v batohu, čo dovoľuje vyhotovovanie Street View snímok aj v miestach, kde to doteraz nebolo možné.

zdroj:Google
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

six − two =