Nové 3D mapy pre Apple iOS6

 

Už pomerne dlho sa šušká o tom, že doterajšie  Google mapy chce Apple nahradiť vlastnými . K špekuláciám prispel aj fakt,  že  Apple postupne kúpil tri spoločnosti, ktoré sa zaoberajú mapami – Placebase, Poly9  a C3 Technologies. Posledná menovaná firma je popredným poskytovateľom 3D technológii a ponúka fotorealistické modely sveta pre vyhľadávanie, navigácie a geografické informačné systémy.

Najvýraznejším prvkom by sa tak mal stať  3D mód, ktorý prinesie veľmi presné foto-realistické 3D modely budov zhotovené pomocou kombinácie satelitných snímok a fotografií ulíc. Táto funkcionalita bola možná vďaka použitiu kedysi tajnej vojenskej technológie leteckej spoločnosti Saab, ktorá sa využívala na presné navádzanie rakiet.

[youtube width=“600″ height=“344″]http://www.youtube.com/watch?v=Q5lM_KefDkg[/youtube]

Na zobrazovanie 3D režimu má  slúžiť prepínacie tlačidlo. Apple sa vlastnými mapami, ktoré chce priniesť aj v desktopovej verzii, stane opäť o niečo menej závislý od firmy Google. Či pôjde o plnohodnotnú a bezplatnú navigáciu ešte nie je isté.  Novinkou by mohlo byť aj zobrazovanie cestnej premávky priamo v mapách.

Na stránke BGR sa už objavili fotografie, na ktorých sú údajne nové mapy. Fotky sú ale veľmi rozmazané. Každopádne, po spojení jednotlivých prvkov by mohlo nové prostredie aplikácie vyzerať asi nasledovne.

zdroj: http://www.bgr.com 
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 − 11 =