Najlepšie GPS hodinky roku 2012

Americké združenie aktívnych športovcov Heart Rate Watch Company zostavilo zoznam piatich najlepších GPS hodiniek roku 2012. Výrobcovia Garmin, Polar, Suunto a Timex si určite zaslúžilí miesto v tomto rebríčku. Po sérii testov určili za víťaza hodinky Suunto Ambit, ktoré prevalcovali konkurenciu hlavne výkonom a mimoriadnou výdržou batérie.

1. Suunto Ambit

Jednoduchá navigácia, jednoduchosť použitia, neobyčajne odolná konštrukcia a neuveritelná 50-hodinová výdrž batérie v režime GPS,  je v porovnaní s konkurenciou až trojnásobná. Hodinky Suunto Ambit ponúkajú rad užitočných nástrojov, akú  športoví fanatici očakávajú  ( 3D kompas, barometrický výškomer, barometer, teplomer, predpoveď počasia, sledovanie tepovej frekvencie, alarm a dve časové zóny). Jedným z nedostatkov hodiniek je akurát absencia wattmetra a indikátora kadencie.

2.Garmin Forerunner 910XT

Prístroj, ktorý dokážete používať pri plávaní, behu a jazde na bicykli. Garmin Forerunner 910XT sa tak stáva nutnú výbavu triatlonistov a plavcov. Unikátne spojenie GPS a technológií pre plávanie tak v krytých bazénoch, ako aj na otvorenej vode. Medzi výnimočné funkcie patrí výpočet času plávania a počtu záberov vyjadrujúcich účinnosti plávania. Počas testovania boli zistené nedostatky pri meraní tepovej frekvencie vo vode.

3.Polar RCX5 Tour de France Premium

 

Tretie miesto v zozname obsadili hodinky Polar RCX5 , oficiálny tréningový počítač  najslávnejšieho cyklistického podujatia Tour de France . Zaujímavo sfarbené hodinky obsahujú G5 GPS senzor, S3+ modul na obuv a cyklosnímač rýchlosti WIND. Vďaka 5kHz prenosu z hrudného pásu, je RCX5 schopný merať srdcovú frekvenciu aj vo vode. Ak chcete byť majiteľom tejto limitovanej edície, musíte sa poponáhľať, výroba bude ukončená v septembri 2012.

4. Garmin 610

Víťaz roku 2011 nestačil tento roka ani na prvú trojku. Garmin 610 ponúkajú inovovaný dotykovým displejom s možnosťou sledovať na jednej obrazovke viacero dôležitých údajov. Využitie hodiniek má teda význam nielen pri klasických športových disciplínach (beh, cyklistika) ale aj pri aktivitách, kde je inak meranie údajov obtiažne alebo nemožné. Medzi takéto športy môžeme zaradiť in-line korčulovanie, lyžovanie, kanoistika, windsufing a mnoho iných.

5.Timex Ironman Run Trainer

 

Na piatom mieste skončili hodinky Timex Ironman Run Trainer s veľmi priaznivou cenu len 200 amerických dolárov. Možno trochu príliš  robustné pre niektoré ženy, ale nabité funkciami ako merač tepu, ukazovatele rýchlosti a vzdialenosti v reálnom čase.

„Bolo skutočne náročné zúžiť zoznam na päticu hodiniek, ale chceli sme dať priestor iba modelom predstaveným za posledných dvanásť mesiacov. Toto kritérium vylúčilo z hodnotenia niektoré staršie produkty, “ povedal Rusty Squire, prezident Heart Rate Watch Company.

zdroj:http://prweb.com 
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na Najlepšie GPS hodinky roku 2012

  1. Palo povedal:

    Timex stoja 275$ ale na sk/cz trhu nevahaju za ne v nejakej neexistujucej zlave vypytat iba smiesnych 326€, toto je ten biznis zo dna na den milionarom!!!

    http://www.hodinky-zlato.sk/zbozi/timex-ironman-run-trainer-gps-s-d-timex-t5k575/

    http://www.timex.com/watches/timex-ironman-run-trainer-gps-hrm-t5k575f5

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 3 =