Šikmé snímky na Mapy.cz

Spoločnosť GEODIS Brno oznámila, že dodala tzv šikmé letecké snímky pre verejný mapový portál mapy.cz. Firma je dlhoročným dodávateľom ortofotomáp pre Seznam.cz. Od decembra 2011 si teda môžu užívatelia vo vybraných lokalitách zapnúť aj vrstvu s „vtáčím pohľadom“.

Tieto snímky sú bežne súčasťou firemnej technológie PixoView a umožňujú rad ďalších funkcií (odmeranie vzdialeností, výšok budov, nadmorských výšok objektov priamo v snímkach). Snímky sú zhotovované zväzkom piatich digitálnych kamier a umožňujú pohľad na budovy zo štyroch smerov.

GEODIS Brno začal so šikmým snímkovaním už v roku 2006 av súčasnosti je zdokumentované viac než 140 miest Slovenskej republiky. Najpodrobnejšie snímkovanie má v súčasnosti mesto Nymburk.

Nad Prahou sa muselo snímkovať zhruba v dvojnásobnej výške ako v ostatných mestách (letová výška 1600 metrov oproti bežným 800 metrom), takže detailnosť snímok pre Prahu je nižšia. Pre rok 2012 firma oznámila svoj zámer pokračovať so snímkovaním miest prevažne v Čechách, prípadne aktualizovať vybrané moravská mesta.

zdroj:http://seznam.cz
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − 14 =