ID navigácie a kde ho nájdem ?

ID alebo unit ID je 10 miestny kód, ktorý je unikátny pre každé zariadenie GPS. Na jeho základe sa generuje tzv. odomykací kód máp. Unit ID je „skrytý“ v prístroji a nenachádza sa na škatuli, alebo na tele prístroja.

Unit ID prístroja je možné získať 2 spôsobmi:

1. Pomocou programu MapSource
Prístroj musí byť pripojený k PC. V lište ponúk vyberte položko Pomôcky – Získanie ID jednotky. Objaví sa ID pripojeného zariadenia.

2. Zistenie ID priamo z prístroja :
Automobilové navigácie rady nüvi, StreetPilot Cxxx možno ID získať v: Nástroje – Nastavenia – Systém – Systém. informácie (info o. ..).
Turistické prístroje rady Oregon, Colorado, Dakota ID nájdete v menu: Nastavenie – O programe.
– Turistické prístroje rady eTrex (Cx, HCx), GPSMAP 60, GPSMAP 76 ID nájdete v menu v: Hlavné menu – Nastavenia – Systém. Tu stlačte tlačidlo Menu a vyberte položku verzie SW. Objaví sa požadované ID prístroja.
– Turistické prístroje rady eTrex (čiernobiele) ID nájdete v menu: Hlavné menu – Nastavenia – Systém. V pravom hornom rohu vyberte ľavú ikonu a zvoľte Verzia softvér.
– Navigačné prístroje rady GPSMAP 276/278 ID nájdete v menu: Hlavné menu – Setup – System. Stlačte tlačidlo Menu a vyberte Systémové informácie.

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + eleven =