Ako ušetriť 400 € ročne ?

Chceli by ste šetriť  vaše peniaze a čas ? Firma NAVTEQ  spustila zdarma on-line službu, kde si môžu vodiči spočítať ,koľko  peňazí  sa dá ušetriť pomocou navigačného systému.

Výskum ukázal, že  priemerná ročná prejdená  vzdialenosti  môže byť znížená o približne 2.500 km,  čo prestavuje zníženie spotreby paliva až o 12% . Ročne ste tak schopný  ušetriť  viac ako 400 eur . Ďalším významným faktom je poklesom ročných emisii  CO2 o 24% na jedného vodiča a taktiež zníženie opotrebovania pneumatík, čo prináša určite výhody aj životnému prostrediu.

Pomocou novej on-line  aplikácie môžu vodiči  vypočítať potenciálne úspory vo vzťahu k ich vlastným vozidlám, vodičským návykom  a miestnych cien pohonných hmôt. Nastavenie parametrov je jednoduché a rýchle.

Aplikáciu nájdete tu: http://savingscalculator.navteq.com/

Ako náhle zadáte informácie typu objem motora, typ paliva, jazdenie v meste či mimo mesta aplikácia  jasne ukáže  výhody používania navigačného systému vrátane:

• úspora paliva v litroch / galónoch a zodpovedajúce úspory nákladov.

• zníženie ročných km / najazdených kilometrov, a teda úspora času.

• zníženie emisií CO2.

[youtube width=“380″ height=“280″]http://www.youtube.com/watch?v=vXokwyg2i-c[/youtube]

Tento užitočný nástroj je k dispozícii v USA a 24 európskych krajín, Rakúska, Belgicka, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Taliansko, Lotyšsko, Litva, Holandsko, Nórsko, Portugalsko, Poľsko, Rakúsko, Írsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko a Veľká Británia. Bohužiaľ k  dispozícii je výber  iba zo šiestich jazykov (holandčina, nemčina, angličtina, španielčina, francúzština a taliančina).

V dnešnej dobé neustáleho zdražovania pohonných hmôt sa ukazuje navigačný systém ako jeden z najúčinejších nástrojov ako šetriť . Vyskúšajte si aj vy, koľko ste schopní ušetriť  vďaka navigácii.

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 odpovede na Ako ušetriť 400 € ročne ?

  1. peter povedal:

    mna by len zaujimalo ako prisli k tomu ze tolko mozem usporit. co ked jazdim dajme tomu 20k km rocne a podla ich vypoctov mozem usetrit 658€. Ale vacsinu casu clovek jazdi tu istu trasu cize tento udaj je irelevantny, iba ak by sa stale jazdilo niekam kde to vodicovy nie je zname a miesto hladanie cielu ide podla navigacie. cize je to dost silno zavadzajuci udaj ak nie bohapusty vymysel.

  2. Martin povedal:

    Zaujímala by ma metodika výpočtu tej úspory

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − nine =