Ako aktualizovať mapy TomTom GO 1000

(www.navigaciavmobile.sk)

Návod aktualizácie máp sa týka Série GO 1000, Séria GO LIVE 800, Série Via, Série Start 20, Blue & Me TomTom 2, Sony XNV.

K samotnej aktualizácii budete potrebovať  aplikáciu MyTomTom. Najnovšiu verziu aplikácie si môžete stiahnuť  na http://www.tomtom.com/getstarted. Skontrolujte, či je v očítači dostatok voľného miesta. Potrebujete minimálne 8 GB.

1. Pripojte navigačné zariadenie k počítaču a pomocou usb kábla a zapnite ho. Počas pripojenia sa na vášom navigačnom zariadenia zobrazuje malá ikona počítača. Aplikácia  MyTomTom sa spustí a overí, či je k dispozícii nová mapa

2. Skontrolujte, či ste prihlásení k svojmu účtu MyTomTom na stránke tomtom.com

3. Ak je k dispozícii nová mapa, kliknite na položku Získať položky.  Ak vám bude ponúknutá aktualizácia softvéru Navigator,  najprv stiahnete iba aktualizáciu softvéru .Po dokončení tejto akcie, môžete pokračovať v sťahovaní mapy.

4. Kliknite na položku Začať sťahovať.  Služba MyTomTom stiahne a nainštaluje aktualizovanú mapu. Počas sťahovania a inštalácie je táto ikona zobrazená. Sťahovanie môže trvať dlhšie a navigácia sa môže vypnúť. Ak k tomu dôjde, prejdite do aplikácie MyTomTom a skontrolujte, či bolo sťahovanie dokončené. Potom navigačné zariadenie znova zapnite.

5. Akonáhle je inštalácia dokončená, zmení sa stav v aplikácii MyTomTom na : Vaše navigačné zariadenie je aktualizované a zobrazí sa táto ikona:

Potom môžete navigačné zariadenie odpojiť od počítača.

 

 

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

9 odpovedí na Ako aktualizovať mapy TomTom GO 1000

 1. Henrich povedal:

  Zdravím.

  Ha, ha je to krásne napísané aké je to jednoduché. Ale mne sa už 3 dni nedarí aktualizácia, nakoľko to pred koncom zamrzne a navigácia zostala vyčistená. Na emailovej podpore ma odkázali na inštaláciu viacerých programov, že to môže byť problém so serverom, že mám skúsiť iný PC a pripojenie na internet. To je už silná káva. Podľa fora na internete majú obdobný problém aj iní majitelia GO1000.
  s pozdravom Heňo

 2. Ivana povedal:

  Potrebujem nové mapy európy do navigátora Goclever 3535, dakujem

 3. Tibor povedal:

  Na mojej navigacii TOM TOM 1005 mi pri zapnuti ukazuje že používam mapy stare 15mesiacov ale po pripojeni k počitaču mi zobrazuje že nieje treba žiadnu aktualizáciu. Hotové kocurkovo a to by som mat 2roky zdarma stiahnutie mapy nakolko som ho do 30dni od kupy aktualizoval …………

  • Support povedal:

   Všetky aktualizácie vykonávajte cez aplikáciu MyTomTom. Skuste sa pozriet priamo v navigácii aké mapy máte nainstalované . Najnovsie TomTom mapy su s číslom 890.

 4. Lavinia povedal:

  Dobry den. Potreboval by som poradit. Vlastnim GPS TomTom GO 910 zbrhua 3 roky. Kupil som ho od svojho kamarata ktory pracoval v Anglicku kde si ho aj zakupil.Takze pristroj moze mat asi 5-6 rokov. Ale prejdem k veci. Novsie verzie map su lepsie prepracovane a hlavne maju navadzanie do jazdnych pruhov o co mi prave ide. Neviem ako na to. Nechcel by som zbytocne kupovat novu navigaciu len to akym sposobom nainstalovat najnovsie mapy. Ci musim kupovat nainstalovane mapy na SD karte alebo ci potrebujem novy software a kolko penazi by som musel vlozit. Inac s navigaciou som doposial nemal ziadny problem a su tam mapy Europy,USA a Kanady.Prosim odpiste mi!

  • Support povedal:

   Dobrý deň , navádzanie do jazdných pruhov získate inštaláciu najnovšieho softwaru a máp . Pripojte navigáciu k PC a cez TomTom Home viete nainštalovať najnovší software bezplatne. Čo sa týka máp program TomTom Home vám ponúkne aj cenu za tieto mapy . Záleží kedy ste naposledy navigáciu aktualizovali . SD kartu s mapami netreba kupovať všetko sa realizuje cez internet.

 5. mariana povedal:

  Kde v Bratislave by mi niekto mohol nainštalovať nove mapy do navigácie TOMtOM? Potrebovala by som aj mapy Ukrajiny, hlavne Užhorod. Ďakujem

 6. Stano povedal:

  kto by mi pomohol aktualizovat mapy pr navigaciu TOM TOM GO 1000 Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 − 10 =