Navigácia Mio šetrí náklady šoférov vďaka novej službe požičania máp

(www.navigaciavmobile.sk)

Spoločnosť Mio uviedla na trh nové modely navigácií Mio Spirit, ktoré ako jediné v tomto segmente ponúkajú okrem bezplatnej dvojročnej aktualizácie máp aj novú službu požičovňu máp. Šoféri si tak môžu ďalšie mapy (ktoré potrebujú napr. len raz za rok) prenajať na potrebnú dobu a nemusia tak platiť vysoké ceny.

Táto užitočná a výhodná služba umožňuje využívať navigáciu aj v prípade cesty do krajín napr. mimo Európy, ktorých mapy nie sú v európskych modeloch k dispozícií. Služba „požičovňa máp“ ponúka prenájom mapy danej krajiny na 3 dni, 1 týždeň alebo 1 mesiac. V porovnaní s čiastkou, ktorú by bolo treba vynaložiť na získanie časovo neobmedzenej mapy, prináša toto riešenie úspory vo výške až 80 %. Je výhodná aj pre tých, ktorí doposiaľ využívali navigačné služby prostredníctvom mobilných telefónov, keďže pre využívanie tejto novinky nie je nutné online sťahovanie dát či aktivovanie roamingových služieb. Všetko si môžete pripraviť už pred cestou a potrebné mapy si stiahnuť cez stacionárny internet.

Obchodný a marketingový manažér spoločnosti MIO Technology Tomáš Kudweis charakterizuje túto službu slovami: „Pri navrhovaní nových navigácií Mio Spirit sme mysleli na potreby zákazníkov, ich požiadavky, okrem toho sme chceli pridať niečo navyše, čo by pomohlo šoférom šetriť ich náklady. Sme si vedomí, že nie každý potrebuje napríklad mapu USA po celý rok a je preto zbytočné, aby za ňu zaplatil viac než 49€, ak si ju môže prenajať na 3 dni za 7,5€.“ „To je tiež cesta, ako v budúcnosti ďalej znižovať ceny navigácií, tým, že sa potrebné mapy budú prenajímať za malé čiastky, rovnako ako sa to aktuálne deje s aplikáciami na mobilných telefónoch,“ dodáva Tomáš Kudweis.

Ďalšie mapy si šoféri môžu prenajať cez e-shop na internetových stránkach spoločnosti Mio. Stačí si len vybrať štát, prípadne región, a zadať časový interval, po ktorom sa bude mapa využívať. Následne treba previesť platbu a jednoducho stiahnuť súbor do navigácie. Emailom Vám k tomu prídu inštrukcie pre vloženie aktivačného kľúča. Získané mapy je možné spravovať aj prostredníctvom dodávaného softwaru Mio More Desktop II, ktorý ponúka celý rad ďalších funkcií vrátane pohodlného plánovania trás.

Nové elegantné navigácie Mio Spirit 380, 480, 485, 487, 670, 680, 685 a Spirit 687 disponujú aj radom nových funkcií, ktoré zjednodušujú ovládanie a umožňujú kvalitnejšie navigovanie. Medzi ne patrí napríklad funkcia Smart Routes, využívajúca pre optimálny výpočet trasy reálne informácie pozbierané od miliónov šoférov, funkcia LearnMe Pro, ktorá rešpektuje štýl jazdy šoféra a prispôsobí k nemu výber obvyklej trasy vrátane odhadovaného času príchodu do cieľa, ako aj klávesnica QuickSpell, ktorá uľahčuje zadávanie cieľovej destinácie pomocou zobrazovania relevantných kláves. Ďalším príkladom niekoľkých doplňujúcich funkcií je možnosť používať navigáciu aj ako cestovného sprievodcu alebo multimediálny prehrávač.

zdroj: eu.mio.com
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen + 5 =