Waze navigácia – na svete je verzia 3.6

waze-navigaciaAmbiciózny projekt bezplatnej komunitnej GPS navigácie Waze dostal aktualizáciu na verziu 3.6 Najzásadnejšou novinkou v tejto verzii je možnosť v reálnom čase nahlásiť uzávierku na trase. Ak bude chcieť vodič nahlásiť nehodu alebo uzavretie cesty, jednoducho klikne na ikonu, vyberie typ uzávierky, prípadne

doplní o odhadovaný čas trvania uzáveru.  Waze cestu uzavrie a ostatných bude navigovať inou trasou. Že by bola možnosť zneužitia takejto funkcie?  Nebude to také jednoduché. Podľa tvorcov navigácia uzavrie cestu až vtedy,  keď ich algoritmus získa dostatok dôkazov aby vylúčil možnosť vzniku chyby. Akonáhle Waze zistí, na základe automobilov ktoré prešli problémovým úsekom, že je cesta v poriadku, uzávierku zruší automaticky.

waze-navigacia

Ďalšie  novinky v tejto verzii:

  • Prehľadnejšie (naklopené) zobrazovanie  reportov na mape, aby bolo zrejmé ktorým smerom sa udalosť udiala.
  • Usporiadanejšie mapy vďaka zobrazovaniu mien iba relevantných ciest.
  • Nové nálady.
  • Nová schránka správ.
  • Nový spôsob aktualizácie cien paliva (popup okno): užívateľovi na čerp. stanici sa objaví výzva na aktualizáciu ceny (iba Európa)
  • Optimalizácia výkonu a vyladenie systému.

Že záujem o  navigáciu Waze stúpa, svedčí aj fakt, že  Waze zaznamenala v minulom roku komunitu 36 miliónov vodičov, ktorí dokopy nahlásili až 90 miliónov správ z ciest a najazdili 9,6 miliárd kilometrov.

Zdroj:http://www.waze.com

 

 

 

 

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − 2 =