Navigácia na bicykel – Mio Cyclo 100 a Mio Cyclo 105

Mio Technology, svetový výrobca mobilných navigačných zariadení, vstupuje do nového segmentu zariadení pre cyklistov a predstavuje novú radu navigácií Mio Cyclo s modelmi Mio Cyclo 100, Mio Cyclo 105 a Cyklo 105 HC.

Táto produktová rada sa zameriava na športové aj rekreačné cyklistov, ktorí oceňujú sledovanie svojich výkonov a využijú možnosti GPS záznamov trás. Rad Mio Cyclo predstavuje osobného trénera, ktorý zaznamenáva všetky informácie o jazde či behu, ako sú rýchlosť, spálené kalórie, vzdialenosť, nadmorskú výšku a vďaka GPS i polohu. Vodotesné prevedenie IPX7 zase umožní vydať sa na cestu za akéhokoľvek počasia a robustný držiak zaistí prístroj v jednej polohe na akomkoľvek bicykli. Je vybavený aj možnosťou osobného nastavenia údajov na displeji podľa vlastných preferencií.

Navigácie na bicykel Mio Cyclo radu 100 majú 1,8 „antireflexný monochromatický displej s nízkou spotrebou energie, ktorá predlžuje výdrž batérie na jedno nabitie až na 18 hodín. Po návrate z výletu sa dajú jednoducho vyhodnotiť uložené trasy a zdieľať skúsenosti online pomocou aplikácie Mio Share pre stolné počítače. Aplikácia slúži zároveň ako centrum pre správu zariadení, vyhľadávanie najnovších informácií o produktoch alebo softvérových aktualizáciách.

 

 

Modely 105 a 105 HC sú navyše vybavené prijímačom štandardu ANT +, ktorý je využívaný pre komunikáciu s ďalšími športovými senzormi, ako napríklad so senzorom srdcového tepu, snímačom kadencie šliapania a rýchlosti otáčania kolesa (model 105 HC je dodávaný vrátanie týchto senzorov).

„Cyklistika zažíva za posledné roky v SR veľký rozvoj a my v súlade s týmto trendom prichádzame s veľmi konkurenčnom cyklopočítač, ktorý pomáha ako pri osobnom tréningu, tak aj pri rekreačnej prechádzke,“ hovorí Tomáš Kudweis, obchodný a marketingový manažér Mio pre ČR a SR, a zároveň zdôrazňuje vhodnosť zariadenia pre vrcholových športovcov: „Model Mio Cyclo 105 HC je určený pre každého profesionálneho cyklistu. Kombinácia jednoduchého ovládania, dlhé výdrže batérie, polohovanie cez GPS a senzorov srdcového tepu, rýchlosti a kadencie tvorí tréningový nástroj, ktorý vyhovie potrebám každého športovca na horskom i závodnom bicykli. „

Prednosti zariadenia Mio Cyclo 100:

• Robustné vodotesné púzdro (IPX7) – odolný proti poveternostným podmienkam
• Jasný 1,8 „monochromatický displej, čitateľný aj na slnečnom svetle, podsvietený
• Jednoduché ovládanie – veľká ovládacie tlačidlá na boku prístroja
• Osobné nastavenia – displej zobrazuje iba informácie, ktoré si užívateľ vyberie
• Jednoduché zdieľanie skúseností a zaujímavých ciest pomocou programu Mio Share
• Meranie rýchlosti, času, vzdialenosti, stúpanie, výšky a výpočet spotrebovaných kalórií
• Akumulátor s dlhou životnosťou až 18 hodín

Zvláštne funkcie Mio Cyclo 105/105 HC:
• ANT + prijímač (bezdrôtový prenos údajov)
• Monitor srdcového tepu, Monitor tempa šliapania a rýchlosti otáčania kolesa (súčasť modelu Cyclo 105 HC)

zdroj:mio.com

 

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 − six =