Ako nainštalovať Garmin mapy na SD kartu.

Ak nemá vaša navigácia Garmin dostatok miesta, aby sa nová mapa  zmestila do vnútornej pamäte, je potrebné nahrať  mapu na SD kartu.  Najnovšie verzie programov  Garmin Map Updater pre jednorazovú aktualizáciu a Garmin Lifetime Updater pre doživotnu aktualizáciu,  ponúkajú  možnosť inštalácie nových máp priamo na SD kartu.

Možnosť inštalácie máp na SD kartu sa zobrazí  v prípade, že aktualizujete kompatibilné zariadenie *, ktoré nemá dostatočné miesto  pre  vybranú mapu.  Program vám oznámi , že zariadenie nemá dostatok miesta a následne môžete nainštalovať  mapu na SD kartu. V tomto bode vám program ukáže akú veľkú SD kartu budete potrebovať

*Nahrávanie na SD kartu je podporované  len pre zariadenia uvedené v zozname nižšie. Zároveň mal by mať v navigáci nahratý najnovší software. Môžete tak urobiť  pomocou programu  Garmin WebUpdater . Návod : Ako aktualizovať software Garmin

nuvi 30
nuvi 40
nuvi 50
nuvi 205 series
nuvi 465
nuvi 700 series
nuvi 705 series
nuvi 1100
nuvi 1200 series
nuvi 1300 series
nuvi 1400 series
nuvi 1690
nuvi 2200 series
nuvi 2300 series
nuvi 2400 series
nuvi 2405 series
nuvi 2505 series
nuvi 3400 series
nuvi 3500 series
nuvi 3700 series
dezl series
zumo 220
LIVE 1695
LIVE 2300 series

Ak nie jevaše zariadenie uvedený vyššie,  je potrebné inštalovať mapy cez program MapInstall

V aktualizačnom programe  Garmin Lifetime Updater  alebo Garmin Map Updater zvolte možnosť inštalácie „Nainštalovať mapu aj do prístroja aj do PC“. Následne sa vám celá mapa EU nainštaluje do PC, spolu s programom MapInstall, a vybraný región sa nainštaluje do zariadenia. Cez program MapInstall si zvolíte zvyšnú časť mapy EU a nainštalujete ju na SD kartu.

POZOR: V programe MapInstall je potrebné označiť iba tú časť mapy ktorú v zariadení nemáte nainštalovanú. V prípade ak nainštalujete na kartu aj región mapy ktorý je v prístroji, prístroj nemusí pracovať správne.

zdroj:http://garmin.com 
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

6 odpovedí na Ako nainštalovať Garmin mapy na SD kartu.

 1. Libor Hýll povedal:

  Môžem do navigátora nuvi 2595 LMT nainštalovať turistickú mapu ?

 2. rossco povedal:

  A naopak. do Edge 705 nainštalovať City
  Navigator 2013?

 3. jozef povedal:

  Zdravim vas
  Ja som skusal dat na SD KARTU sLOVAKIA TOPO 4 ale niejak mi to nejde.Mam gps garmin muvi 2455LMT. Popradte ako to mam Nainstalovat. Neviem to presne, ja sa len informujem ale neni potreba upravit update firmwaru na pristroji.
  Dakujem

  • Štefan povedal:

   Dobrý večer.
   Mám presne ten istý problém. Nemôžem nainštalovať Slovakia Topo 4 do GPS ani na SD kartu. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Spustím ju len s USB/Garmin v BaseCamp, v Mapsource ju nedokážem otvoriť.

 4. Peter ILLik povedal:

  mam gps garmin nuvi 255 W a potrebujem aktualizovat mapy.
  toto gps ma asi styri roky a neviem ci sa oplati kupit aktualizaciu-asi uz dlho fungovat nebude,alebo si kupit nove.mozte mi v tomto poradit?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 − four =