Nová topo mapa – Slovakia TOPO v.4

Všetkým nadšencom turistiky dávame na známosť, že bola vydaná nová  verzia mapy Slovakia TOPO vo verzii 4 ! Nová digitálna vektorová mapa pokrývajúca celé územie Slovenska je určená pre zariadenia Garmin na turistiku a rekreáciu.

Obsahovo a svojou podrobnosťou je porovnateľná s mierkou rastrových máp 1:25.000. Pri použití s kompatibilným Garmin GPS ponúka automatické plánovanie trás do vybraného cieľa. Vynikajúcim rozšírením mapy, je použitie plánovacieho softvéru Basecamp (ktorý je súčasťou dodávky). Vďaka aplikácií vo vašom PC alebo MAC môžete vaše zážitky doplniť o vizualizáciu prejdených trás na mape prípadne vytvoriť nové „dobrodružstvo“ a zdieľať ho na webe.

Najdôležitejšou zmenou sú nové dáta cestnej siete (dodávateľ spoločnosť CEDA), ktoré sú prepojené s turistickými a cykloturistickými trasami. Vďaka tomuto prepojeniu je mapu možné využívať na plánovanie a aktívnu navigáciu nielen po značených trasách, ale kompletnej cestnej sieti. V navigátore si stačí zvoliť správny režim dopravy (auto/bicykel/chodec) a navigátor podľa toho navrhne vhodnú trasu. S touto mapou je teraz možné používať turistické navigácie aj pre navigáciu v aute – samozrejme sa nejedná o plnohodnotnú náhradu.
Ďalšou dôležitou zmenou je zmena spôsobu distribúcie – mapa je dodávaná na pamäťových kartách (microSD s adaptérom) s kapacitou 4GB. Mapu nie je potrebné nikde registrovať ani odomykať, stačí vložiť pamäťovú kartu do prístroja a je okamžite funkčná. Na prácu s mapou v počítači slúži dodávaný program BaseCamp, ktorý si načíta mapu priamo z pripojeného navigátora.

Hlavné funkcie mapy Slovakia Topo 4
– navigácia po cestách a sieti značených turistických i cyklistických trás
– automatické plánovanie trás pre pešie výlety alebo cykloturistiku
– automatické plánovanie trás pre jazdu autom (nenahrádza špeciálne automapy)
– farebné rozlíšenie jednotlivých kategórií ciest a značených trás s ich názvami
– vyhľadávanie miest, obcí, ulíc i adries vo väčších obciach
– vyhľadávanie zaujímavých objektov, smerovníkov, vrchov a iných objektov podľa ich názvu alebo vzdialenosti
– vykresľovanie 3D modelu terénu a výškových profilov plánovaných trás v aplikácií BaseCamp

Mapový obsah:
– navigácia po cestách a sieti značených turistických i cyklistických trás
– automatické plánovanie trás pre pešie výlety alebo cykloturistiku
– automatické plánovanie trás pre jazdu autom (nenahrádza špeciálne automapy)
– farebné rozlíšenie jednotlivých kategórií ciest a značených trás s ich názvami
– vyhľadávanie miest, obcí, ulíc i adries vo väčších obciach
– vyhľadávanie zaujímavých objektov, smerovníkov, vrchov a iných objektov podľa ich názvu alebo vzdialenosti
– vykresľovanie 3D modelu terénu a výškových profilov plánovaných trás v aplikácií BaseCamp

Čo je možné v mape vyhľadať?
– Adresy
– Mestá a Obce
-Turistické informačné miesta – smerovníky
– Vrcholy kopcov, štíty, sedlá, priesmyky a iné geografické miesta
– POI – objekty ponukajúce určité služby alebo atrakcie
– Súradnice – zemepisné súradnice možete zadávať v rôznych formátoch a suradnicových systémoch

Mapa je kompatibilná len s navigátormi, ktoré podporujú mapový formát NT a majú slot pre pamäťovú kartu.
– do tejto kategórie patrí väčšína prístrojov vyrobených po roku 2006
– napr. eTrex Venture Cx, eTrex Legend/Vista Cx, eTrex Legend/Vista HCx, eTrex 20/30, GPSMAP 60 Cx, GPSMAP 60CSx, GPSMAP 62s, GPSMAP 62st, GPSMAP 76Cx, GPSMAP 76 CSx, GPSMAP 78, modely StreetPilot c5xx, Nuvi, Zumo, Colorado, Dakota, Oregon, Montana, Edge 605/705/800, GPSMAP 278 a Garmin Mobile 10

Majitelia navigátorov, ktoré majú podporu mapového formátu NT, ale nemajú slot pre pamäťovú kartu (etrex 10 / Dakota 10)  môžu kontaktovať individuálne firmu Garmin na email topo@garmin.sk

Aktualizácie mapy:
Majiteľom starších verzií mapy ponúka firma Garmin bezplatnú výmenu alebo nákup novej mapy za zvýhodnenú cenu.
1. Mapa alebo navigátor s mapou boli zakúpené po 1. júni 2012 – bezplatná výmena
2. Mapa alebo navigátor s mapou boli zakúpené pred 1. júnom 2012 – nákup za zvýhodnenú cenu 29,- Euro

Návod na aktualizáciu : TU 

Mapu si môžete zakúpiť – TU

 

zdroj:http://garmin.sk 
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

10 odpovedí na Nová topo mapa – Slovakia TOPO v.4

 1. RK povedal:

  Je TOPO 4 viazane len na seriove cislo zariadenia na ktore bola mapa kupovana, alebo je viaana aj na dodany 4GB microSD? Co potom ak chcem mat v gps zariadeni inu a vetsiu kartu, da sa to jednoducho prekopirovat?

  • Support povedal:

   Mapa je dodávaná na pamäťových kartách (microSD s adaptérom) s kapacitou 4GB. Mapu nie je potrebné nikde registrovať ani odomykať, stačí vložiť pamäťovú kartu do prístroja a je okamžite funkčná

 2. hhakl povedal:

  Clovece citat viem!!! Pytam sa ci je TOPO 4 viazana na tu mikroSD kartu? ak je viazana, nemozem ju nakopcit na inu mikroSD co by bola pekna somarina. Ved dodana TOPO 4 sa moze zamknut pre konkretne seriove cislo zakaznikovho GPS-ka. Plus ak je viazana na SD kartu, ta sa pokazi co potom? Poslu novu za dopravne?

 3. falosne meno povedal:

  no niekto chce zrejme kopirovat a rozsirovat….

 4. hhakl povedal:

  Ako kopirovat a rozsirovat? Ked by sa konkretna mapa dala odomknut len ne konkretne S/N pristroja ako bolo doteraz? S tymi kartami je to podla mna pekna somarina. Pozeram v manuali TOPO4 ze je to naozaj tak, je viazana na to medium. Ked to chceli ulahcit uzivatelom, nail to spravit tak, ze mapu sice dodaju na mediu ale bude tam nejaky programik, ktory po zasunuti do GPSka si vylovi S/N toho pristroja a odomkne pre ten pristroj mapu a zakoduje to do jedneho (licencneho)suborceka na karte. Cim sa vyluci ‘blbost“ uzivatelov lebo by to bolo bezzasahove a je zachovana prenositelnost na mediach ale vylucena prenositelnost – kradnutie na pristrojoch. o tom tocim.

 5. jozef povedal:

  Mam problem stahol som si (url vymazana) Garmin Slovakia topo 4 na SD kartu vlozim ju do GPS a nereaguje navigacia nato.Vcom je problem.

 6. stevo povedal:

  Kupil som si topo4 na micro sd karte a ked som si ju dal do navigacie, Etrex venture cx vobec mi ju nenačita! V mapach sa mi zobrazuje len globalna mapa. Kde je problem?

 7. miso povedal:

  Moja skúsenosť legálnou cestou som si chcel aktualizovať mapu TOPO 3 na verziu 4 ( v prístroji nie kartu )
  V servise garmin (CONAN s.r.o. ) mi bolo povedané že sa to nedá a musím si kúpiť novu kartu lenže v prístroji už mam kartu s automapou Európy ( legálne zakúpenou ) keďže sa jedna o pristroj GPS map 62st kde je pamäťová karta pod batériou podobne ako v mobile a ja nemám v úmysle stále rozoberať pristroj a meniť karty
  Nedáva mi garmin inú možnosť ako zaobstarať si tuto novu mapu nelegálnou cestou a vložiť na jednu kartu alebo zameniť mapu v prístroji je to môj tretí pristroj Garmin a vždy som bol spokojný

 8. igor povedal:

  Mám automobilovú navigáciu Garmin nuvi 1490 T so slotom na microSD. Môžem na ňom používať TOPO 4?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen − 7 =