Česká geolokačná sociálna sieť – Leyter.com

 

Leyter je sociálna sieť, ktorá pomáha nájsť nových  priateľov  na základe spoločných tém. Zároveň čerpá z najnovších technológií a na základe geolokácie ukazuje najbližších užívateľov.

Veľa zoznamiek ponúka zoznámenie, Leyter.com  však ponúka  skutočných priateľov. Pomocou funkcie Chcem sa zoznámiť môžeš zistiť, ktorí ľudia sa pravidelne pohybujú okolo teba.  Nastav si vlastný filter a potom už len vyberaj, s kým by si chcel zájsť na squash, do kina alebo s kým si proste len dopisovať. U každého užívateľa môžeš vstúpiť do jeho profilu, prezerať si jeho fotky, prečítať si, aké sú jeho záľuby, kde často býva k videniu. Ale pozor, niektorí svoje informácie oznamujú len svojim priateľom, takže s nadväzovaním nových priateľstiev dlho neváhajte!

Používanie Leyteru sa nevymedzuje len na internetový prehliadač v počítači. Majitelia smartphonov ho môžu plnohodnotne využiť aj ako mobilný aplikácii na platformách iOS a Android.

 

Základ Leyteru tvoria stretnutia – akcie, ktoré iniciujú sami užívatelia. Akcia je skutočná udalosť a ak sa k nej pripojíš, máš záruku že si vždy pokecáš  minimálne s jedným zaujímavým človek. Ale to bude skôr výnimka, pretože ich príde oveľa viac. Leyter  rovnako ponúka komunikáciu s ostatnými užívateľmi na základe správ a chatu. Môžeš sa vyjadriť ku každej konanej akcii alebo nadhodiť všeobecnú  tému na stenu.

Určite sa ti už stalo, že ste sa ocitol v novom meste, či už študijne alebo pracovne, kde si nikoho nepoznal. A tak rád by si zašiel s niekým trebárs na pivo. Lenže keď tam nikoho nepoznáš. A presne túto situáciu vie Leyter riešiť.  Táto služba ti pomôže  nájsť nových priateľov na akomkoľvek mieste. Ale vôbec nemusíš byť niekde nový, v každom v meste je okolo teba toľko zaujímavých ľudí, o ktorých možno vôbec nevieš. A pri tom spoznávanie nových ľudí a získavanie nových informácií najviac spestruje život.  A rozhodne sa nevylučuje, že pri takomto stretnutí stretnete treba svoju životnú lásku.

Leyter ti dáva nový spôsob, ako spoznávať ľudí okolo seba. Stačí potvrdiť na mape, kde si a stlačením tlačidla „Kto je okolo?“  sa ti prehľadne zobrazia všetci, ktorí sú práve alebo v nedávnej dobe boli neďaleko od teba. Užívatelia sú zoradení podľa relevancie vzdialenosti a času posledného potvrdenie polohy (check-inu). Stlačením tlačidla „Kto je okolo?“  vykonáš zároveň  potvrdenie svojej polohy, ktorá sa prepíše na stenu. Toto správanie môžeš zmeniť v záložke súkromia v nastavení  tvojho profilu.

Leyter  založili Jan Běhounek, Martin Horák a Vladimír Pulchart v septembri roku 2011, keď videli, že je tu jednoducho toľko ľudí túžiacich pre priateľstvo a zároveň zdieľaní vedomostí. Dnes sa na webe ešte spolupracujú Martina Horáková, ktorá má marketing obmotaný okolo prsta. A Michal Juhás s Pepom Nevoralem, ktorí vedia hovoriť všetkými jazykmi (aspoň tými programovacími)

zdroj:http://leyter.com
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen − 9 =