Garmin GLO prenosný GPS a GLONASS prijímač pre mobilné zariadenia

Spoločnosť Garmin dnes predstavila prenosný GPS a GLONASS prijímač GLO, ktorý prináša Garmin špičkové technológ pre mobilné zariadenia.

„GLO je prvý bezdrôtový GPS prijímač s možnosťou príjmu signálu z oboch satelitných sieti ,  americkej GPS a ruského  systému GLONASS.  Zariadenie tak poskytuje najkomplexnejšie satelitné pokrytie, či už idete mestskou zástavbou, alebo letíte lietadlom v akejkoľvek výške. GLO zaistí, že vaše mobilné zariadenie udrží silný a spoľahlivý signál GPS. “ povedal Dan Bartel, viceprezident Garminu pre celosvetový predaj.

Pri použití oboch systémov GPS a GLONASS , je čas potrebný pre nájdenie aktuálnej pozície v priemere približne o 20 percent nižší, ako pri použití samostatného systému GPS.  Navyše, pri použití oboch systémov má prijímač prístup k ďalším 24 satelitov, čo je obzvlášť užitočné pre užívateľov, ktorí potrebujú spoľahlivú satelitnú navigácia v náročných prostrediach, akým sú hlboké kaňony alebo mestské prostredie, kde je veľká časť oblohy blokovaná pevnými predmetmi.

GLO môžete bezdrôtovo pripojiť ku kompatibilnému Apple ® a Android ™ zariadeniu cez Bluetooth. Ponúka 12 hodínu výdrž batérie a aktualizáciu polohy až 10 krát za sekundu (frekvencia aktualizácie môže byť obmedzené v jednotlivých krajnách), čo je 10 krát rýchlejšie, ako interný GPS prijímač väčšiny mobilných zariadení.

Pre pilotov pripravila spoločnosť Garmin špeciálny balíček s GLO príjimačom, držiakom, nabíjacím káblom a 6 mesačnou bezplatnou licenciou programu Garmin Pilot.

Garmin GLO by mal byť populárny hlavne medzi pilotmi. Vstavané  GPS prijímače v zariadeniach nie sú optimalizované na použitie počas letu, preto môže byť  navigovanie nepresné . GLO rieši tento problém s využitím dvoch nezávislých satelitných sietí a špičkovú technológiu Garmin

GLO bude k dispozícii v auguste za 99 dolárov. GLO pre pilotov je k dispozícii za 129 dolárov.

zdroj:http://garmin.com 
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − 9 =