GEODIS dodal šikmé snímky mapovému portálu Mapy.cz

Spoločnosť GEODIS dodala ďalšie unikátne šikmé zábery českých a moravských miest nejnavštěvovanějšímu českému mapovému portálu mapy.cz.


Zabezpečila tak rozšírenie mapových podkladov šikmých snímok na súčasných 230 miest a obcí nad 6 000 obyvateľov. To užívateľom máp GEODIS prináša možnosť sledovania podrobných detailov ich mesta či obce, domov a ďalších zaujímavých pohľadov, ktoré ľudské oko nemá šancu bežne vidieť. Mapy GEODIS odoberajú vedľa portálu Mapy.cz tiež Google Maps a ďalšie mapové servery.

Spoločnosť GEODIS k tomuto snímkovanie použila vlastnú leteckú flotilu za použitie patentovanej technológie snímania GEODIS PixoView, pri ktorej sa používa päť kamier naraz.

Na rozdiel od klasických zvislých snímok, na ktorých sú objekty zobrazené predovšetkým pôdorysne, poskytujú šikmé snímky informáciu urobenú z bočného pohľadu. Zobrazené detaily na šikmých snímkach tak vhodne dopĺňajú informácie získané z našich „bežných“ leteckých máp.

„V tuto chvíli máme nasnímkováno naší technologií přibližně 80 % měst a obcí v ČR od velikosti cca 6 000 obyvatel. Zbývajících 20 % máme v plánu dokončit v roce 2013,“ potvrdila Drahomíra Zedníčková, obchodná riaditeľka spoločnosti GEODIS.

Na šikmých snímkach GEODIS je možné zisťovať vzájomné vzťahy medzi susednými budovami, nadväznosť na prístupové miesta k budovám i väzbu jednotlivých vchodov na okolitú infraštruktúru.

Na jednotlivých objektoch možno vďaka vysokému rozlíšenie snímok, v rozsahu 10 až 20 centimetrov na pixel, pozorovať tiež detaily balkónov, galérií a fasád vrátane technického zariadenia umiestneného na nich. Technológiu GEODIS možné použiť pre snímkovanie od letovej výšky 300 metrov a ďalej potom bez obmedzenia. Pri najnižšej výške letu sa dosahuje rozlíšenie 5 centimetrov na pixel, ale obvyklé je snímkovanie z výšok 600 m nad terénom, kde je rozlíšenie u šikmých snímok v rozsahu od 0,1 do 0,2 metra na pixel.

zdroj: http://www.geobusiness.cz/ 
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 + 17 =