Indoor navigácia od českej firmy Inmite

 

Českí vývojári v štúdiu Inmite testujú novinku, mobilnú navigáciu uľahčujúcu orientáciu vo vnútri veľkých budov, skladov a kancelárskych komplexov. V praxi sa vďaka nej uľahčí hľadanie obchodu v rozľahlom nákupnom centre, auta na viacposchodových parkoviskách alebo exponátu v múzeu. Zjednodušiť sa môže aj orientácia vo veľkých skladoch pri hľadaní uloženého tovaru alebo pošty.

 Indoor navigácia funguje v miestach, kde sú klasické GPS nevyužiteľné.

„Podľa štúdie spoločnosti Cisco pracujú ľudia z 80% s mobilnými dátami v kancelárii či doma. Len v 20% prípadov možno teda využiť pre presné zameranie pozície ozajstné GPS, „popísal technický riaditeľ Inmite, Pavel Petřek a dodal:“ V ostatných prípadoch sme doteraz používali mobilné siete, čo je nepresné a i v najväčších mestách sa dá dostať maximálne na presnosť desiatok metrov . Navyše, nemožno určiť, v ktorom poschodí budovy sa predmet alebo osoba nachádza. „Tu vidia vývojári priestor pre indoor navigáciu, s ktorej testovaním sú vo veľmi pokročilom štádiu.

Indoor navigáciu, tak ako ju Inmite pripravuje, môžu využiť vo vlastných aplikáciách veľké obchodné domy, logistické centrá či letiskové komplexy. Hlavnou výhodou je pre nich možnosť použiť tento orientačný systém bez poskytovania citlivých alebo súkromných informácií ako sú dáta o pohybe či detailné mapové plány tretím stranám.

Štúdio Inmite je česká jednička vo vývoji aplikácií pre inteligentné mobilné telefóny a tablety – či už ide o Android, iOS, Windows Phone 7 alebo mobilný web. Od roku 2008 vytvorilo viac ako 60 aplikácií. Zrejme najznámejší projekt je aplikácia pre živé vysielanie spravodajského kanálu ČT24 aj športové ČT4. Vývojári z Inmite sú pyšní aj na sériu aplikácií pre Google, Vodafone, Lagardère Active alebo na užívateľovi veľmi obľúbenú SMS Lístok. Na svetovom trhu zaznamenala veľký úspech aplikácie avast! Mobile Security, bezpečnostná  aplikácia, ktorá vznikla v spolupráci so známou spoločnosťou Avast Software. So spoločnosťou Cleverlance spolupracuje na bankových aplikáciách pre Komerčnú banku a Českú sporiteľňu.

zdroj:http://www.inmite.eu
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 5 =