Apple iOS6: Nové mapy a navigácia

 

O pripravovanej novinke 3D máp od Applu sme Vás informovali už pred nejakým časom (Nové 3D mapy pre Apple iOS6). Nová aplikácia nesie staré meno Maps, má však novú ikonu. Už pri prvom pohľade je zrejmý rozdiel, že pribudla navigačná trasa.

Funkcie  máp sa zásadne nezmení. Vyhľadáte cieľ cesty či trasu a jej alternatívy. Až potom sa po tej trase necháte navigovať aj s novou hlasovou navigáciou. Zatiaľ však nie je isté, či bude fungovať aj mimo územia Spojených štátov. Rovnako Apple neuvádza zoznam podporovaných jazykov. V reálnom čase sú dostupné informácie o dopravnej situácii , ktoré Apple od užívateľov získava anonymne. Informácie je potom možné zobraziť v mape sú zohľadnené pri vyhľadávaní trasy a ak sa stane na trase nehoda, vodič je na to upozornený.

 

Dodávateľom vektorových máp s možnosťou rýchlej rotácie v reálnom čase, rovnako svižného zoomovanie a podpory multidotykových gest je spoločnosť TomTom, ktorá navigácia pre iPhone ponúka už od roku 2009.Apple neuvádza, či bude možné mapy uložiť v zariadení, alebo sa budú vždy sťahovať z internetu. Rovnako nevieme, kde všade bude možné mapy a navigáciu používať – spomeňte, koľko rokov trvalo, než sa do SR dostala Google Navigácia. Nové Mapy sú integrované v systéme, rozumie si so Siri, Facebook, Twitter, e-mailom …

Zaujímavou funkciou je Flyover, elegantná obdoba Google Earth. Celú zemeguľu je možné prehliadať v satelitnom móde a mnohé väčšie mestá sú dostupné v 3D. Koľko ich bude, zatiaľ nevieme, ale zdá sa, že Flyover ponúkne oveľa intuitívnejší a plynulejší zážitok ako Google Earth.

zdroj:http://engadget.com  
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen − nine =