Navigácia Mio Spirit 697 s režimom pre nákladné automobily a karavany

Mio, popredný svetový dodávateľ prenosných navigačných zariadení, predstavuje nový a najvyšší model navigácie z novej rady – Mio Spirit 697 Lifetime Truck, ktorý už v štandardnej výbave ponúka špeciálne Režim nákladného vozidla / karavanu. Nová 5 “ navigácia disponuje novými funkciami pre rok 2012, ktoré spríjemnia jej každodenné užívanie a vďaka AV konektora k nej možno pripojiť aj prijímač bezdrôtovej parkovacej kamery Mio.


„Vodiči nákladných vozidiel sa denne stretávajú s nástrahami dopravy a v prípade, že často navštevujú nové miesta, navigácia s aktivovaným režimom Truck im umožňuje nájsť správnu trasu bez nečakaných prekvapení, čo ocenia aj cestovatelia s karavany a obytnými prívesmi,“ hovorí Tomáš Kudweis, obchodné a marketingový manažér Mio pre SR a ČR. „Tým, že vodič zadá do navigácie parametre svojho vozidla a prívesu, vyhľadanie a výber trasy sa tak automaticky vyhne miestam, ako sú nízke podjazdy, mosty s nízkou nosnosťou, úzke uličky, či ostré zákruty,“ dodáva T. Kudweis.

Nová navigácia Mio Spirit 697 Lifetime Truck prichádza s novými vlastnosťami, ktoré budú ponúkať aj ďalšie nové modely pre rok 2012. Prvou novinkou je Doživotná aktualizácia mapových podkladov (Lifetime update) u všetkých modelov rady Spirit. S tým je spojená aj záruka na aktuálne mapové podklady po nákupe novej navigácie (do 30 dní) a ľahká možnosť ich aktualizácie až 4x ročne prostredníctvom dodávaného softvéru Mio More Desktop II.

Novou funkciou je voľba v menu – Near Me – ktorá združuje prístup k najčastejšie využívaným destináciám a vďaka tomu nie je nutné ich neustále a opakovane zadávať. Ďalšiu novinku Find My Car ocenia predovšetkým tí, ktorí sa nechcú starať o to, kde naposledy zaparkovali svoje auto. Navigácia Mio si zapamätá posledné GPS polohu vozidla a výberom tejto voľby potom naviguje svojich majiteľov späť k autu aj v neznámej oblasti. Pre zaistenie vyššej bezpečnosti pri riadení sú vybrané navigácie z novej rady Spirit 2012 vybavené aj funkciou Voice Command Plus, ktorá umožňuje hlasom nastaviť adresu pre navigovanie, vybrať destinácie z najčastejšie používaných, zvoliť obľúbené body záujmu (POI), a tiež nastaviť jas displeja a hlasitosť pri navigovaní.

Konkrétne typ Mio Spirit 697 Lifetime Truck je vybavený aj funkciami známymi z predchádzajúcej generácie ako sú SmartRoutes, k optimálnemu výpočtu informácie zozbierané od miliónov vodičov, 3D križovatkami, výberom trasy OnScreen z najrýchlejšia, najkratšia, najjednoduchšie a najekonomickejšie, či Learn Pro, ktorá sa učí štýlu jazdy vodiča a prispôsobuje výber obvyklej trasy vrátane odhadovaného času príchodu do cieľa. Ďalej dopravným spravodajstvom RDS-TMC, databáz s rýchlostnými radary, parkovacím asistentom, módom pre pešiu chôdzu, Bluetooth pre pripojenie mobilného telefónu a internetu, a tým aj online vyhľadávanie na Google a získavanie aktuálne predpovede počasia v cieľovej destinácii.

zdroj:http://mio.com 
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 + two =