Sygic prešiel na moderné cloudové riešenie Windows Azure

Na cloudové riešenie Windows Azure od spoločnosti Microsoft vsadila aj popredná slovenská spoločnosť Sygic, a.s., ktorá sa venuje vývoju navigačného softvéru. Potvrdila tak aktuálny trend moderných firiem, ktoré postupne prechádzajú na riešenia v cloude.

Výhody cloudového riešenia Windows Azure od spoločnosti Microsoft začala od januára využívať aj Sygic, a. s., ktorá patrí medzi top spoločností v oblasti vývoja navigačného softvéru.

Po nadviazaní priamej spolupráce s Microsoftom rozšírila spoločnosť Sygic svoje znalosti .NET platformy aj do cloudového prostredia Windows Azure. Sygic službu využíva na prevádzkovanie používateľských účtov (SSO).

Vďaka tejto zmene Sygic môže jednoducho:
-Prevádzkovať štandardizované procesy v cloude.
-Vyvíjať, upravovať a distribuovať škálovatelné služby s minimálnymi nárokmi na interné prostriedky.
-Využívať relačnú databázu s možnosťou geograficky podmienenej distribúcie.
-Rýchlo a nízkonákladovo vytvárať, testovať, ladiť a distribuovať webové služby.

Sygic tak znížila nielen nároky na správu IT, ale aj nároky na miesto a zároveň zrýchlila reakcie na obchodné potreby a požiadavky zákazníkov.

„Od polovice januára Sygic prevádzkuje jednu z infraštruktúrnych služieb celosvetovo obľúbeného navigačného softvéru na cloudovej platforme Windows Azure. Využívame automatizovanú správu, pričom výhodami sú najmä flexibilita a dostupnosť zdrojov dátového centra Microsoftu. Dátová premávka a záťaž na aplikačných serveroch je tak optimalizovaná,“ povedal Marián Holler, produktový manažér zo spoločnosti Sygic.

Slovenská pobočka Microsoft poskytla vývojárom spoločnosti Sygic, a. s. sériu odborných školení, ktoré viedol tím vývojárskych špecialistov. Keďže obchodný model cloudu sa odlišuje od zaužívaných modelov “on-premise” produktov, spoločnosť Microsoft Slovakia poskytla poradenstvo aj pre túto oblasť.

„Spoločnosť Sygic z koncepcie platformy Windows Azure využila v infraštruktúre navigačného softvéru vlastnosti, ktoré sú kľúčové pre prevádzku celosvetovo dostupného systému. Pružnosť pri pridávaní a uberaní systémových zdrojov, rozloženie záťaže do fariem počítačov, zabezpečené a automaticky zálohované dátové centra na rôznych kontinentoch. Teší nás, že najrýchlejšie rastúca IT spoločnosť na Slovensku využíva služby platformy Windows Azure,“ povedal Gabriel Fedorko, riaditeľ divízie podpory vývojárov Microsoft Slovakia.

„Pri rastúcom počte zákazníkov GPS navigácie od Sygicu sú možnosť okamžitého alokovania zdrojov bez aplikačných výpadkov a geografické rozloženie dátových centier Windows Azure zárukou vysokej dostupnosti služieb po celom svete. Sygic má v pláne v blízkej budúcnosti prevádzkovať na Windows Azure viac služieb poskytujúcich dáta klientskym navigačným zariadeniam,“ dodal Marián Holler.

Spoločnosť Sygic, a. s. vyvíja navigačný softvér od roku 2004. Benefity prechodu na riešenie Windows Azure pocítia jej zákazníci, medzi ktorých patria aj užívatelia smarfónov a tabletov, výrobcovia PND a In-Dash zariadení, na operačných systémoch iOS a Android a na platforme Windows Embeded, a logistické spoločnosti po celom svete.

zdroj:http://sygic.com 
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nine + nineteen =