GPS a GLONASS – „Dual-core“ navigácia pre mobilný telefón

K získaniu presnej pozície potrebuje váš telefón voľný výhľad aspoň na štyri GPS satelity. Štyri z 27 neznie ako veľa, ale satelity sú rozosiate okolo celej Zeme a signál z nich nemusí byť vždy prístupný práve tam, kde sa nachádzate.

V súčasnosti sa zažína veľmi často spomínať druhá sieť 24 družíc z názvom GLONASS. Kombinovaný prístup k obom sieťam GPS aj GLONASS, zlepšuje presnosť, spoľahlivosť a rýchlosť zistenia pozície

[youtube width=“600″ height=“344″]http://www.youtube.com/watch?v=gB9pXInwh3k&feature=player_embedded[/youtube]

Spoločnosť Qualcomm pripravila nové procesory SnapDragon, ktoré podporujú systémy GPS a GLONASS. To znamená, že sa namiesto 27 satelitov môžete prijímať signál až od 51 družíc. Služba bude  k dispozícii pre procesory Qualcomm Snapdragon S2,  S3, S4. „Dual Core“  funkcie nebudú príliš zaťažovať batériu. K satelitom GLONASS sa telefón pripojí len v  prípade zlého GPS signálu. Spoločnosť uvádza presnosť až na 2 m a poznateľne rýchlejšie  určenie aktuálnej pozície.  Procesory sa už objavili v telefóne Samsung Galaxy SII .

zdroj:http://www.qualcomm.com

 

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na GPS a GLONASS – „Dual-core“ navigácia pre mobilný telefón

  1. GLONASS povedal:

    Kombinácia GPS (USA) a GLONASS (RUSKO) je suprová vec! Ovšem, ak Qualcomm bude sériu čipov S2, S3, S4 dávať do mobilov za rozumnú cenu….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 − 5 =