Garmin Edge 200 najjednoduchší GPS cyklopočítač

Spoločnosť Garmin International, výrobca GPS navigácií, predstavila Garmin Edge 200, doteraz najjednoduchší cyklistický GPS cyklopočítač , ktorý k svojmu fungovaniu na bicykli nepotrebuje žiadne externé senzory, ani káble.

Oproti bežným cyklopočítačom je Garmin Edge 200 využiteľný aj pri rade ďalších športov.
Najnovší model označený Garmin Edge 200 obsahuje integrovaný GPS prijímač, vďaka ktorému počas jazdy na bicykli poskytuje a zaznamenáva informácie o vzdialenosti, rýchlosti, času, spálených kalóriách aj prejdenej trase. Garmin Edge 200 s čiernobielym displejom je ľahký a štýlový. Dokáže zaznamenať až 130 hodín jazdy a kedykoľvek umožňuje vyhľadať údaje o poslednej, najdlhšej či najrýchlejšej jazde.

Edge 200 je vybavený vysoko citlivým GPS prijímačom s technológiou HotFix, USB rozhraním pre prenos dát a jednoduchým dobíjaním akumulátora. Akumulátor vydrží na jedno nabitie až 14 hodín prevádzky zariadenia.

Nový GPS cyklopočítač je určen ý najmä pre tých, ktorí jazdia pre zábavu a potešenie. Aj rekreační športovci však chcú dodať svojim cyklistickým zážitkom na skutočnosti a chcú vedieť kadiaľ sa pohybovali, akou rýchlosťou išli a koľko zdolali kilometrov.

Výhodou nového Garmin Edge 200 je jednoduchosť a presnosť. Pre jeho prevádzkovanie nie sú potrebné žiadne snímače, kalibrácia ani káble. Navigáciu stačí len upnúť na riadidlá a spustiť.

Všetkých športovcov určite poteší, že navigáciu je možné využiť aj pri iných športových aktivitách (beh, lyže, in-line korčule a ďalšie). Funkcia Virtuálny tréningový partner umožňuje užívateľom priamo na trati súperiť so svojim starším alebo s cudzím výkonom. Aj obyčajné tréningy sa tak môžu premeniť na napínavý súboj.

Všetky zaznamenané dáta je Edge 200 schopný pomocou USB konektora preniesť do počítača a s využitím tréningového servera Garmin Connect (http://connect.garmin.com) jednoducho vyhodnotiť alebo vzájomne zdieľať s ostatnými športovcami. Využitie tréningového servera Garmin Connect je navyše k dispozícii úplne zdarma.
Garmin Edge 200 bude k dispozícii v novembri 2011.

Technická špecifikácia
rozmery: 4,8 x 6,9 x 2,1 cm
hmotnosť: 58,5 gramov
veľkosť displeja: 3,0 x 3,7 cm
rozlíšenie: 128 × 160 pixelov
odolnosť proti vode: IPX7
napájanie LiIon akumulátor s výdržou až 14 hodín prevádzky
vysokocitlivý GPS prijímač s technológiou HotFix
USB prepojenie s PC

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + nine =