Navigácia pre nákladné vozidlá Mio

Mio predstavuje novú funkciu pre profesionálnych šoférov. Režim nákladného vozidla zaistí bezpečnejšiu a efektívnejšiu dopravu do cieľa

Trnava, 22. septembra 2011 – Spoločnosť Mio ponúka pre svoje navigácie Spirit nový „Režim nákladného vozidla“ určený profesionálnym šoférom. Táto funkcia poskytuje navigovanie zohľadňujúc rozmery, váhu, typ vozidla a prevážaný náklad. Šoféri sú vďaka aktuálnym a presným informáciám o cestnej sieti dovedení do cieľa bezpečnejšou a efektívnejšou cestou.

„Režimom nákladného vozidla sme sa rozhodli pomôcť šoférom, ktorí často musia meniť trasu kvôli hmotnosti či rozmerov automobilu alebo aktuálnemu nákladu. Vďaka nemu sa jednoducho vyhnú napríklad nebezpečne ostrým zákrutám a sú v dostatočnom predstihu vizuálne aj verbálne informovaní o najvyšších povolených rýchlostiach pre nákladné vozidlá, aby mohli včas a bezpečne spomaliť,“ hovorí Tomáš Kudweis, obchodný a marketingový manažér spoločnosti Mio Česká republika a Slovensko.

Cesty sú vypočítané na základe rozmerov nákladného vozidla, jeho váhy, typu a nákladu, ktorý preváža. Rozsiahle údaje o cestných sieťach a konkrétne cestovné informácie sú použité pre výpočet trasy bez úzkych a nebezpečných ciest. Šoféri sú tak navigovaní do cieľa ďaleko bezpečnejšie a efektívnejšie, bez nečakaných prekvapení na trase, ako sú nízke železničné podjazdy a mosty s obmedzenou hmotnosťou. Výhodu nového režimu využijú aj majitelia karavánov či obytných vozidiel, ktoré majú väčšie rozmery aj hmotnosť.

Informácie potrebné pre Režim nákladného vozidla sú dostupné v nasledujúcich krajinách: Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Írsko, Lotyšsko, Litva, Luxembursko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Taliansko, Turecko, Veľká Británie.

Tento produkt je určený pre navigácie radu Mio Spirit 480 a vyššie a záujemcovia si ho môžu jednoducho kúpiť a aktivovať pomocou internetových stránok spoločnosti Mio. Pred jeho zakúpením je nutné len skontrolovať, či sú mapové údaje aktualizované na verziu 2011.03. Všetky aktuálne modely navigácie radu Mio Spirit sa teraz predávajú s dvojročnou aktualizáciou máp zdarma, takže získať novú mapu je možné veľmi jednoducho.

Aktivačný kľúč pre užívanie „Režimu nákladného vozu“ je k dispozícii na stiahnutie na http://eu.mio.com/sk_sk/eshop-rezim-nakladneho-vozidla.htm. Cena je 69,99 Euro .

zdroj:http://mio.com, http://lctrading.sk
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 − six =