TomTom a Renault: prvý palubný navigačný systém pre elektromobily

Spoločnosti TomTom a Renault predstavili svoj prvý integrovaný navigačný systém, špecificky navrhnutý pre elektromobily, ktorý je štandardne umiestnený vo vozidle Fluence Z.E.

Carminat TomTom Z.E. LIVE prijíma informácie o aktuálnom stave nabitia batérie, podľa čoho určí vzdialenosť, ktorú je vozidlo schopné  prejsť. Informácia je potom zobrazená na navigačnom displeji porovnaním plánovanej trasy s odhadovanou výdržou batérie a dostupnosťou dobíjacích staníc na ceste. Tým pomáha efektívne naplánovať dobíjanie a eliminovať stres vodičov ich ubezpečením, že trasu je možné dokončiť. Systém umožňuje vyhľadať tiež ekologické trasy, teda tie, ktoré sú najmenej náročné na spotrebu energie vozidla.

 Schopnosť vyhľadať vhodnú dobíjacej stanici, ktorých bude tento rok v Európe už vyše päť tisíc, je pre vodiča kritická. Aplikácia TomTom HOME poskytne užívateľom aktuálny zoznam dobíjacích staníc zakaždým, keď pripojí SD kartu s mapami k svojmu počítaču. Carminat TomTom Z.E. LIVE informuje vodiča v reálnom čase o dostupnosti dobíjacích staníc na trase, takže môžu kedykoľvek zastaviť a dobiť svoj elektromobil.

„Toto je prvý navigačný systém TomTom v segmente elektromobilov, ktorý reprezentuje významný míľnik pre nás ako spoločnosť na tomto novom trhu. Carminat TomTom Z.E. LIVE pre Fluence Z.E. je v poradí treťou generáciou úspešného radu Carminat TomTom a zdôrazňuje naše plodné vzťahy s Renaultom, „vysvetľuje Robert Červenák, Senior Account Manager Czech Republic, TomTom.

„Sme veľmi šťastní, že sme v uplynulých rokoch vypestovali silné partnerstvo s firmou TomTom, vďaka ktorému môžeme teraz dať za vznik novej generácii nášho produktu – Carminat TomTom ZO LIVE. Toto riešenie je kľúčovým doplnkom nového vozidla Fluence Z.E. Program elektromobilov je pre nás v Renaulte obrovsky dôležitý a Carminat TomTom ZO LIVE hrá podstatnú úlohu v jeho úspešnosti, „dodáva Stephen Norman, riaditeľ pre globálny marketing & komunikáciu, Renault.

Carminat TomTom Z.E. LIVE prichádza navyše so službami LIVE vrátane HD Traffic, ktorá poskytuje vodičom unikátne dynamické navádzanie a tým umožňuje dôjsť do cieľa najrýchlejšiu dostupnú trasou na základe aktuálnej dopravnej situácie. Nechýba ani lokálne vyhľadávanie s TomTom Places a Google.

 Kľúčové vlastnosti:

Navigačné riešenie pre elektromobily zahŕňa tranzit cez dobíjacie stanice a integráciu so správou batérie vozidla;

Ekologické trasy;

Vizualizácia vzdialenosti, ktorú je vozidlo schopný prejsť, na mape zobrazené na navigačnom displeji;

Automatické aktualizácie prostredníctvom TomTom HOME s vyhľadávaním najbližšej dobíjacie stanice, vrátane tých v blízkosti destinácie alebo inej lokality;

HD Traffic – unikátna kombinácia dopravných informácií v reálnom čase a dynamického navádzania. Informácie sú generované prostredníctvom siete čítajúci vyše 82 miliónov sond po celej Európe;

Lokálne vyhľadávanie s TomTom Places a Google;

Počasie;

Upozornenie na cestné radary pomáhajú vodičom jazdiť bezpečnejšie a zodpovednejšie.

Technológia IQ Routes vypočíta pre užívateľov najrýchlejšiu trasu do cieľa. Táto technológia počíta trasu podľa priemerných rýchlostí nameraných na cestách. Vždy ponúkne tú najrýchlejšiu trasu a zároveň aj najpresnejší odhad príchodu pre každý deň a každú dennú hodinu, čím šetrí čas, peniaze a pohonné hmoty;

Dokonalé navádzanie jazdnými pruhmi prehľadne ukazuje, do ktorého jazdného pruhu sa máte pred križovatkou zaradiť, aby ste nepresiel odbočku. Aj na tých najzložitejších diaľničných uzloch budete vďaka realistickému 3D znázornenie križovatky v pohode a bezpečí;

Funkcia Map Share umožňuje užívateľovi zanášať opravy do vlastných máp a využívať tisícov ďalších opráv vytváraných komunitou TomTom každý deň.

zdroj:http://tomtom.com
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + 17 =