Navigácia pre Android, ktorá udrží vaše oči na vozovke

Ak pri šoférovaní používate navigáciu, často vaše oči úplne automaticky zablúdi na obrazovku navigačného prístroja, aby ste skontrolovali, či ste správne rozumeli hlasovým pokynom. Takýto pohyb očami som vo vyššie rýchlosti však môže byť osudný.

                              [ Akcia: Sygic navigácia pre Android za 34€ ]

Ak nevlastníte automobil s „head-up“ displejom, v ktorom máte navigačné pokyny neustále v zornom poli, pri používaní bežnej navigácie často pozeráte na jej displej. Keď vidíte auta priamo v obraze, tak vám sa pomôže zabrániť zrážke.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=g-0cuqeUvCQ[/youtube]

Aplikácie pre platformu Android s názvom Wikitude Drive si kladie za cieľ navigovať vodiča s pomocou kamery zabudovanej v smartphone alebo tablete.Za vývojom stojí rakúska spoločnosť Wikitude, ktorú poznáte možno v súvislosti s programami tzv “augmented reality”

Tzv. „Doplnená realita“, využíva znalosť vašej polohy, ktorú doplní o ďalšie údaje. To môžu byť reštaurácie, hotely, čerpacie stanice, atd. Ak používate ak smartphone alebo tablet s pripojením k internetu, tak sa môžu záujmové body načítať z rôznych databáz ako Wikipedia, Foursquare, alebo zo Zlatých stránok. Aplikácia využíva zabudovaný GPS prijímač a digitálny kompas a zobrazuje prostredníctvom kamery živý obraz pred vami, doplnený o navigačné prvky.

Spoločnosť Wikitude začala rozvíjať aplikáciu už v roku 2009. Jedna sekunda pohľadu na navigáciu pri rýchlosti 100 km / hodinu znamená, že na približne 28m stratíte pozornosť, ktorú by ste mali venovať smere pred vami

Aplikáciu sťahuj: TU

Zdroj: http://www.geobusiness.cz
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven − six =