Novinka Garmin VECTOR

Keď raz začnete používať wattmeter a zistíte aké má výhody poznanie vlastných výkonových dát, rýchlo si uvedomíte, že podobné výsledky chcete mať z každej jazdy na bicykli, pri každej príležitosti. Tieto dáta sa stanú tak dôležité, že sa vám bude zdať, ako keby sa jazda bez nich ani nestala.

S podobným problémom sa potyká mnoho cyklistov, keď si nevedia rady ako zmerať svoje výkony na každom so svojich bicyklov a za každých okolností. A vtedy prichádza na scénu Garmin Vector – vysoko precízny wattmeter uložený v pedáli bicykla, ktorý bol navrhnutý cyklistami pre cyklistov. Medzi jeho hlavné atribúty, ktorými sa odlišuje od iných wattmetrov, patria rýchla inštalácia, prenosnosť, user friendly ovládanie a v neposlednom rade jeho hmotnosť, ktorá  z neho robí najľahší wattmeter na svete. Za zmienku určite stojí aj jedinečné meranie výkonu zvlášť pravej a ľavej nohy prenášané priamo do ANT+™ kompatibilného zariadenia (napr. Garmin EDGE)

Pre veľa zarytých cyklistov je kúpa a inštalácia wattmetra odradzujúcim a komplikovaným procesom. Garmin Vector uľahčuje toto rozhodovanie i proces inštalácie. Cyklisti jednoducho vojdú do svojho obľúbeného obchodu s bicyklami a vyjdú s ich vlastným Vector wattmetrom, ktorý si sú schopní sami nainštalovať v priebehu pár minút. Garmin Vector netreba zložito upevňovať na bicykel a vy tak nestrácate čas v cykloservise. Netreba upevňovať žiadne externé senzory a všetka potrebná kalibrácia je urobená ešte predtým, než sa výrobok dostal do regálov lokálneho predajcu. Jednoduchý design robí Garmin Vector ľahko vymeniteľným medzi jednotlivými bicyklami, keď napríklad vyrazíte mimo mesta na prenajatom alebo požičanom bicykli. Navyše ľahké a odolné uhlíkové pedále sú kompatibilné so systémom LOOK Keo. Softvér bol navrhnutý tak, aby sa dal jednoducho updatovať, keďže ďalšie vylepšenia v tejto oblasti sú viac než pravdepodobné.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WLYUG0OX9Nk[/youtube]

Mágia ukrytá vo wattoch: Garmin Vector meria bežnú odchylku v hriadeli pedálu pri zábere a to počas celého cyklu. Pri porovnaní zmeranej odchylky s továrensky nastavenou kalibráciou dokáže Garmin Vector určiť silu, ktorou pôsobíte na pedál. Spolu s meraním rytmu ktorým šliapete do pedálov a pomocou vstavaných akcelerometrov a času, zariadenie presne prepočítava tieto fyzikálne veličiny na výkon.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6XlXp56DT2w[/youtube]

Garmin Vector bude dostupný v predajniach od Marca 2012 a jeho navrhovaná veľkoobchodná cena sa pohybuje niekde okolo 1500 USD. (1000 €)

zdroj: http://garmin.com 
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × one =