Nový navigačný softvér – NAVIGON Flow

NAVIGON predstavuje svoj nový navigačný softvér NAVIGON Flow. S jasným displejom, ľahko zrozumiteľnou štruktúrou a intuitívnym ovládaním prináša nové štandardy v užívateľsky prívetivom ovládaní. Prvé zariadenia s NAVIGON Flow budú predstavené na veľtrhu IFA v Berlíne.

Po dvoch rokoch špecialista v oblasti navigácií predstaví svoj nový, užívateľsky prívetivý navigačný softvér. “Našim cieľom bolo vyvinúť navigačný softvér, ktorý lepšie zobrazuje dôležité funkcie z pohľadu užívateľa a predovšetkým, určuje nové štandardy vďaka jednoduchému ovládaniu a ľahko zrozumiteľnej štruktúry.“, hovorí Jörn Watzke, výkonný vice-prezident produktového manažmentu v NAVIGON AG, “Sme radi, že sa nám to vďaka NAVIGON Flow podarilo.”

Jednoduchá štruktúra:
Jasná štruktúra užívateľského rozhrania je podstatou systému NAVIGON Flow. Existujú tri hlavné menu usporiadané vedľa seba, ktoré obsahujú všetky štandardné funkcie. Prepínanie medzi jednotlivými panelmi – „Zadanie cieľa“, „Náhľad mapy“ a „Možnosti navigácie“ – by sa dalo porovnať k listovaniu v knihe, to znamená, že používatelia môžu zobraziť vedľa seba jednotlivé body menu bez prerušenia samotnej navigácie. Panel nástrojov pod menu má ľahko pochopiteľné ikony pre zabezpečenie ľahšej orientácie –aktívny pohľad je zvýraznený oranžovou farbou. “Pri vývoji zjednodušenej štruktúry menu sme venovali zvlášť pozornosť cenným spätným väzbám od užívateľov“ hovorí Jörn Watzke, “Veľký úspech sme dosiahli tiež pri porovnávacích testoch rôznych navigačných systémov: väčšina užívateľov reprezentatívnej skupiny potvrdila, že NAVIGON Flow bol najjednoduchším a užívateľsky najprívetivejším operačným systémom.“. NAVIGON Flow poskytuje priamy prístup k funkciám a nastaveniam, ktoré sú najčastejšie využívané. Užívatelia môžu získať ďalšie informácie po kliknutí na „Ďalšie Menu“, ktoré obsahuje špeciálne funkcie ako aj nastavenia využívané menej často.

 Animované prechody:
Aj z vizuálneho hľadiska má nový operačný systém čo ponúknuť: vďaka animovaným prechodom používateľ bude vždy presne vedieť, kde sa nachádza v rámci aplikácie. Ak prepnete na vedľajšiu funkčnú oblasť, nový náhľad sa zminimalizuje na výstupnej obrazovke. Okrem toho užívatelia môžu jednoducho meniť možnosti trasy priamo z obrazovky pre zadávanie cieľovej adresy. Kliknutím na tlačidlo „Ďalšie Menu“ sa aktuálny náhľad zroluje, a zobrazí sa ponuka možností. Následne si užívatelia môžu vybrať medzi „Info o krajine“, „Hľadanie v okolí“ alebo „Uložiť ako domovskú adresu“.“Animácie na obrazovke majú viac než len estetický účel“ – hovorí Jörn Watzke, “Uľahčujú užívateľovi pochopiť, ako systém funguje a ako sú usporiadané jednotlivé položky menu“.

Intuitívne ovládanie, väčšie tlačidlá a inteligentné menu:
Reštrukturalizácia umožňuje ovládanie navigačného zariadenia viac intuitívne – ovládanie SlideTouch vás takmer automaticky nasmeruje na miesto, kde môžete určitú funkciu aktivovať. Jednotlivé funkcie môžete zobraziť stlačením tlačidla alebo pomocou SlideTouch. Okrem toho, väčšie tlačidlá a text zjednodušujú zadávanie detailov. Ďalšou prednosťou je menu, ktoré ponúka relevantné možnosti vstupu do kontextu: napríklad ak užívateľ počas navigácie zvolí položku pre zadanie cieľovej destinácie, systém automaticky rozpozná, že prebieha navigácia a umožní zadanie nového cieľa alebo POI pozdĺž už naplánovanej trasy.

Nové možnosti rozšírenia funkcií v budúcnosti:
NAVIGON Flow bol navrhnutý tak, aby umožňoval aktualizácie v budúcnosti bez straty na svojej jednoduchosti a prehľadnosti. To znamená, že v budúcnosti môžu byť tri časti menu – „Zadanie cieľa“, „Náhľad mapy“ a „Možnosti navigácie“ – doplnené o nové aplikácie bez toho, aby to malo dopad na samotný systém menu. V konečnom dôsledku, služby ako NAVIGON live sa môžu stať súčasťou zariadenia. Tie budú mať vlastnú ikonu na paneli a budú sa dať aktivovať jedným kliknutím.

Prvé zariadenia s NAVIGON Flow spoločnosť predstaví počas medzinárodnej výstavy IFA 2011 v Berlíne.

zdroj: http://navigon.com 
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 − fourteen =