GPS lavínový vyhľadávač Vector

Lavínový vyhľadávač s GPS Vector od firmy Pieps prináša nové možnosti pri záchrane a zároveň pomáha pri orientácii v neprehľadnom teréne.

Nerobte kompromisy. Zasypaný človek pod lavínou vydrží priemerne 18 min., potom sa začne dusiť. Vyberte si zariadenie, pomocou ktorého máte šancu čo najrýchlejšie nájsť zasypaného a oznámiť jeho presnú polohu pre prípadnú záchrannú akciu. Tento digitálny 4-anténový vyhľadávač využíva integrovaný GPS modul pre efektívnejšie vyhľadávanie zasypaného lyžiara. Vďaka tomu ukazuje prístroj už prehľadaný terén a v okamihu nájdenia signálu navádza podľa GPS a nie podľa siločiary ako u existujúcich vyhľadávačov.

Ak lavína zasype viac ľudí, dokáže prístroj vďaka funkcii SCAN presne lokalizovať aj väčší počet zasypaných osôb a zobraziť graficky ich pozície.

Zariadenie je vybavené patentovaným systémom antén, pomocou ktorých rýchlo vyhľadá zasypaného. 4-dimenzionálny systém umožňuje rýchle a presné dohľadanie i v prípade hlbokého zasypania, bez ohľadu na pozíciu antény vysielača. Prístroj dokáže určiť konkrétne miesto, ktoré je najbližšie k zasypanému. Ovládanie je zjednodušené natoľko, aby pri lavínovej nehode nedochádzalo k zmätkom a strate drahocenného čašu.

Ďalšou užitočnou funkciou je Smart Transmitter , ktorá riadi vysielanie rádiového signálu , do doby pokiaľ ostatné vysielače „mlčia“, tým nedochádza k nežiaducim interferenciám signálov, čo uľahčuje prácu záchranárskeho týmu.

Vyhľadávač má kruhový dosah až 80 metrov a používa dobíjacie Li-Ion akumulátory, ktoré sú oproti štandardným alkalickým batériám menej citlivé na nízke teploty. Prístroj je rovnako pripravený aj pre nový európsky satelitný systém Galileo.

zdroj:http://alpinusba.sk

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

six + two =