Geolokačná hra Foursquare je predovšetkým zábava

Foursquare je mobilná geolokačná hra s prvkami sociálnej siete, tzv location-based services, založená na lokalizácii pomocou mobilných telefónov.

Podstatou je možnosť podeliť sa s ďalšími užívateľmi o svoje aktivity a miesta, kde trávime voľný čas. Po stlačení tlačidla v mobilnej aplikácii Foursquare – po takzvanom čeknutí – sa vaši známi môžu hneď dozvedieť, aké miesto ste navštívili.Nejde však ale len o samotný akt čeknutí. Prostredníctvom Foursquare si užívatelia dávajú tipy, čo navštíviť, na čo sa tam zamerať, čomu sa vyhnúť. Ak uvidíte, že do jednej reštaurácie sa prihlásili napríklad stovky ľudí a do inej iba pár ľahko sa rozhodnete, kam vyraziť. Spoločenská aktivita Foursquare teda slúži, napríklad k budovaniu širšieho okruhu priateľov, ktorí navštevujú Vašu obľúbenú reštauráciu, kaviareň, park, obchod. Na miestach, ktoré najčastejšie navštevujete, sa stanete virtuálnym starostom.

Prevádzkovatelia rôznych objektov môžu Foursquare využiť pre svoju propagáciu a jeho prostredníctvom používateľom pripravovať špeciálne ponuky. Za uskutočnené návštevy získava používateľ virtuálne body, za ktoré dostane virtuálny trofeje.

Aplikácia existuje prakticky pre každý mobilný operačný systém – iOS (iPhone), Android, RIM (BlackBerry), WebOS (Palm/HP), Symbian (Nokia) aj Windows Phone.

zdroj: http://foursquare.com/
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen − 5 =