GPS sledovanie zásielok – SenseAware

Americká zásielková služba FedEx ponúka ojedinelú službu pre svojich zákazníkov. SenseAware, ako sa táto služba nazýva, Vám dokáže v reálnom čase poskytovať dáta o zásielke.

Na ich zbieranie a následné odosielanie pribaľuje doručovateľská služba do krabice so samotným odosielaným predmetom multisenzorové zariadenie o veľkosti bežného mobilného telefónu, ktoré zákazníkom umožní zostať v spojení s ich najdôležitejšími zásielkami.

Toto zariadenie neprestajne zbiera a odosiela množstvo informácií, takže si zákazník pomocou webového prehliadača pripojeného na internet môže skontrolovať, napr. presnú GPS polohu jeho zásielky. Objednávateľ tak vždy vie, kde presne sa jeho vzácny tovar nachádza, alebo môže pomocou tejto funkcie skoordinovať príjemcov pred doručením.

Užitočnou novinkou však je i meranie a monitorovanie presnej teploty, vlhkosti a tlaku vzduchu či vystavenia slnku. SenseAware dokonca disponuje i akcelerometrom, ktorý tak dokáže určiť či bola zásielka vystavená nešetrnému zaobchádzaniu. Všetky tieto funkcie sú obzvlášť využiteľné v zdravotníckom priemysle, na ktorý sa FedEx pri zavedení hodlá zamerať.

Firma však očakáva, že po zavedení služby do bežnej ponuky, keď jej cena klesne niekde okolo 10$ za prepravu, sa zvýši záujem a zariadenie bude prikladané k oveľa častejšie.

zdroj:http://www.senseaware.com
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 − nine =