Garmin BaseCamp – program pre plánovanie outdoorových aktivít

Spoločnosť Garmin ponúka softvérový nástroj BaseCamp vhodný pre plánovanie a zobrazovanie outdoorových aktivít nad podrobnú digitálnou mapou.

Program BaseCamp prináša rad nových funkcií pre užívateľov outdoorových navigácií. Na rozdiel od programu MapSource, ktorý je používaný v súčasnosti, prináša BaseCamp možnosť zobrazenia mapy na PC v 2D aj 3D náhľadu, umožňuje natáčanie mapy na PC nielen k severu, ale aj do osatních svetových strán, samozrejmosťou je možnosť plánovania bodov, trás a prejdených trás a ich prenos medzi GPS a PC. Program BaseCamp podporuje zobrazenie výškových profilov prejdených, alebo naplánovaných trás pre určenie náročnosti výletu.

Aplikácia BaseCamp podporuje tzv „geotagging“ užívateľských fotografií (priradenie GPS súradníc k fotografiám vydávaným bežným digitálnym fotoaparátom) vrátane možnosti otvorenia fotografie jednoduchým kliknutím na konkrétne miesto v mape. Dáta z GPS prijímača je z programu BaseCamp možné jednoducho zobraziť v programe Google Earth. Užitočné funkcie nájdu v programe BaseCamp tiež hráči Geocaching, nové prostredie podporuje zobrazenie všetkých informácií prezentovaných na www.geocaching.com

 

BaseCamp je kompatibilný s počítačmi PC a Mac. Program BaseCamp je voľne na stiahnutie na stránkach www.garmin.com

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 3 =