Recenzia : MIO SPIRIT 487

Firma MIO prichádza tento rok na trh s viacerými novinkami. Do rúk sa nám vďaka firme LC Trading dostala navigácia Mio Spirit 487. Po menej vydarenej prvej sérii navigácii MIO Spirit , už prvé správy o novej rade naznačovali, že by sa mohlo opäť jednať o „staré dobré MIO“.

Obsah balenia:
Balenie obsahuje štandardné príslušenstvo na aké sme pri podobných zariadeniach zvyknutý. Nájdeme tu  držiak do auta , autonabíjačku, manuál a CD s aktualizačným softvérom. Zamrzí absencia USB kábla.

Procesor:
Typ: Samsung 6443
Frekvencia: 400 MHz
Navigačný hardvér:
Čipset GPS: SiRFstar III s InstantFixII
GPS kanály: 20
Typ batérie:
integrované nabíjanie: Lithium-Ion
Kapacita batérie: 720mAh
Rozmery a hmotnosť:
Šírka: 127 mm
Výška: 82 mm
Hĺbka: 15 mm
Hmotnosť: 148.4g
Pamäť:
Interná pamäť RAM: 128MB SDRAM
Interná pamäť ROM: 2GB
Možnosť pamäťovej karty: Micro SD
Displej:
Dotykový displej:ano
Farebný displej:ano
Rozlíšenie displeja:480 x 272
Veľkosť displeja:10.9cm (4.3″)

Konštrukcia:

Konštrukciu tvoria plastové materiály.  Zariadenia opticky pozostáva z dvoch častí čierneho lesklého tela, ktoré je olemované svetlejším materiálom, ktorý pridáva na elegancii. Časti sú vzájomne spojené viacerými skrutkami, zapustenými na zadnej strane.  Zariadenie je kompaktné, nedá sa z neho vybrať batéria, čo pri strate kapacity znamená zaslanie zariadenie do servisného strediska.  Dizajn je jednoduchý a príjemný, vychádzajúc s predchádzajúcej série Mio Spirit.

Na čelnej strane nájdeme 4,3“ dotykový displej a  otvor mikrofónu. Chýba malé dotykové tlačidlo, ktorým sa užívateľ vrátil do hlavného menu . Tuto skutočnosť hodnotíme ako pozitívnu, nakoľko sa tým úplné predíde nechcenému stlačeniu a zrušeniu navigovania.

Horná strana obsahuje v pravo  posuvné zapínacie tlačidlo. Pomocou neho možno tiež ľahko uspať alebo resetovať zariadenie . Spodná strana obsahuje miniUSB konektor na prepojenie s PC a nabíjanie. Nechýba slot na microSD kartu. Zadná strana obsahuje okrem mriežky pre reproduktor aj zárez pre držiak . Celkovo hodnotíme dizajn zariadenia ako vydarený a elegantný.

Menu a navigovanie:
Prostredie zariadenia jednoduchým dojmom. Grafický  grafické rozhranie je výborne čitateľné a ľahko sa v ňom orientuje. Centrálnym prvkom na mape je klasická MIO šípka. Navigácia umožňuje jednoduché vyhľadávanie cieľa pomocou adresy, alebo GPS súradníc. Databáza bodov POI (points of interest = body záujmu) je zoradená do viacerých kategórií .

Novinkou je možnost získajť najlepší výber trásy predtým, než vyrazíte na cestu. Vďaka novej funkcii Výber trás navigácia namiesto jednej trasy ponúkne naraz 4 rôzne trasy: najrýchlejšiu, najkratšiu, najjednoduchšiu a najúspornejšiu, takže si budete môcť vybrať tú trasu, ktorá najlepšie zodpovedá vašim požiadavkám v danom čase. Navigácia disponuje funkciou viacbodového plánovania cesty prostredníctvom prejazdových bodov. Na základe vstavaného algoritmu zariadenie určí najkratšiu prejazdovú cestu medzi vami vybranými bodmi. Ďalšou dobrou finkciou je aj funkcia zaznamenávania prejdenej trasy.

S navigáciou Spirit 487 vždy nájdete optimálnu trasu do vášho cieľa cesty. Technológia SmartRoutes™ využíva na optimalizáciu vypočítavanej trasy historické informácie zhromaždené od miliónov vodičov: vďaka tomu je vaša cesta rýchlejšia a úspornejšia. popritom vylepšená funkcia LearnMe Pro™ sleduje a učí sa váš vodičský štýl a stanovuje pre vás personalizované trasy, ktoré zodpovedajú vašim preferenciám.

Navigácia bola navrhnutá, aby pomohla dosiahnuť cieľ cesty ešte jednoduchšie. Nemusite hľadať blízke parkovisko, nová funkcia Pomocník pri parkovaní automaticky zobrazuje zoznam parkovacích miest, keď sa nachádzate vo vzdialenosti do 1 km od cieľa cesty. Funkcia Vyhľadávanie podľa kľúčových slov funguje rovnakým spôsobom ako vyhľadávanie na internete, aby ste rýchlo a jednoducho našli miesto, kam si želáte ísť: jednoducho zadajte akékoľvek slovo a zobrazia sa  základe výsledky, usporiadané podľa vzdialenosti od vašej aktuálnej polohy.

Keď šoférujete, je dôležité presvedčiť sa, že sa nachádzate v správnom jazdnom pruhu, aby ste si boli istí, že odbočíte správnym smerom v správny čas. Funkcia Pomocník pri zaradení do pruhov určite pomôže. Funkcia včas oznámi, v ktorom pruhu by ste sa mali nachádzať, zatiaľ čo funkcia Pohľad na dopravné uzly zobrazuje realistické trojrozmerné pohľady, aby ste vždy vedeli, kde sa nachádza váš výjazd z diaľnice.

Plus/mínus
+ 2 roky bezplatná aktualizácia
+ Možnosť výberu trás
+ Vyhľadávanie podľa kľúčových

– menej citlivý displej na dotyk prsta
– absencia usb kábla

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

5 odpovedí na Recenzia : MIO SPIRIT 487

  1. Stefan Billik povedal:

    Navigacia funguje, az na to, ze mapy expirovali do dvoch mesiacov a podpora zo strany Mio je trapna. Takze medzi minusy by som zaradiil podporu a „2 roky bezplatnu aktualizaciu“.
    (zaregistroval som sa, aj svoju navi, ale update stale nic)

  2. saso povedal:

    Skvela navigacia s moznostou pripojenia na dvd radia alebo cuvaciu kameru skvela vecicka pri hladani pumpy ubytka v zahranici tiez trasy nebol s nou ziadny problem dal som ju original zabudovat do auta na pevno aktualizacia zatial v pohode aktualizovala:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 2 =