Funkcie Navigon Easy Plus Premium

(www.navigaciavmobile.sk)

Porovnajte si funkcie Navigonu EASY , PLUS , PREMIUM . Výber ten správnej navigácie nebude žiaden  problém .

V tabuľke porovnanie modelov Navigon 1400/1410 , Navigon 40 Easy , Navigon 2510 Explorer, Navigon 40 Plus, Navigon 70 Plus, Navigon 40 Premium, Navigon 40 Premium Live, Navigon 70 Premium, Navigon 8410, Navigon 8450 Live

Vysvetlenie jednotlivých funkcii:

Aktívny sprievodca jazdnými pruhmi: Formou dynamicky reagujúcej animácie realisticky zobrazuje skutočný stav vozovky vrátane odbočiek. Včas Vám ukáže nielen to, do ktorého jazdného pruhu sa môžete zaradiť, ale aj to, kedy to máte spraviť. Vzdialenosti medzi odbočovaním a prejdením z pruhu do pruhu je možné vďaka tomuto spôsobu zobrazenia veľmi dobre odhadnúť. To všetko Vám pomáha lepšie sa orientovať a vďaka tomu predvídať udalosti, zvýšiť bezpečnosť pri cestovaní a doraziť do cieľa v celkovej pohode.

Asistent jazdného pruhu: Asistent jazdného pruhu (Active Lane Assistant) poskytuje reálne zobrazenie cesty pred vami, vrátane zákrut, vo forme dynamickej animácie jazdy. Oranžová šípka v animácii poukazuje na pruh, v ktorom sa máte nachádzať. A aby ste mali istotu, že to, čo príde za ďalšou zákrutou sa dozviete dostatočne včas, vopred sa vám zobrazia až štyri nasledujúce odbočky. Nápad od NAVIGONu „ako správne predvídať“!

Asistent rýchlosti: Vás upozorní na aktuálne najvyššiu povolenú rýchlosť. V prípade potreby Vás dokonca upozorní audiovizuálne, pokiaľ by ste náhodou niekedy išli príliš rýchlo.

Bluetooth: Technológia Bluetooth (Modrý zub) je bezdrôtová komunikačná technológia, ktorá na prenos dát využíva frekvenciu 2,4 GHz. V technických textoch sa označuje aj ako IEEE 802.15.1. Označovaná aj ako PAN (Personal Area Network) existuje v niekoľkých verziách. Prvá, 1.1 mala dosah 10 m, druhá 1.2 až 100 m a možnosť pripojiť až 7 nezávislých zariadení. V súčasnosti sa najviac využíva vylepšený štandard 2.0 EDR, ktorý má rovnaký dosah ako verzia 1.2, ale má až trojnásobnú priepustnosť (720 kbps).

City View3D 2.0: Vám umožní pohodlne prechádzať cudzími mestami, pretože zobrazuje budovy realisticky trojrozmerne. Vrátane farieb fasád, tvaru striech a všetkého, čo Vám uľahčí orientáciu. Okrem toho sa bloky domov v blízkosti ako aj body záujmu zobrazia priehľadne, abyste mali vždy perfektný prehľad o trase a bodoch záujmu.

Clever Parking: Vám pomôže pri hľadaní parkovacieho miesta. Krátko pred cieľom Vám funkcia inteligentného parkovania ukáže parkovisko v najbližšom okolí. V Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku a Luxembursku budete dokonca informovaný aj o poplatkoch za parkovanie a prevádzkovej dobe. Tak sa vyhnete dlhému hľadaniu a ešte ušetríte aj peniaze.

Denný/nočný režim: Táto voľba prispôsobí zobrazenie máp aktuálnym svetelným podmienkam. V tme sa navigácia automaticky prepne do nočného režimu a bude sa tak zobrazovať v tmavších farbách. Intenzita svetla je výrazne nižšia a zbytočne vás neoslňuje.

Dotykový displej: Dotykový displej je dominantným prvkom PDA a smartfónov. Na zjednodušenie ovládania prístroja je nad LCD displejom tenká vrstva, ktorá zaznamenáva pohyb stylusu/prsta a tým ovláda funkcie prístroja.

Dopravné informácie TMC: Vám v prípade hlásenia o vytvorení dopravnej kolóny ponúknu alternatívnu trasu s aktualizovanou vzdialenosťou a časom príchodu do cieľa. Vy sa rozhodnete, či má obchádzka vo vašom prípade zmysel alebo či sa budete držať pôvodnej trasy.

DVB: Digital Video Broadcast/Broadcasting. Štandard digitálnej televízie: DVB-T (terrestrial), DVB-H (handsety), DVB-S (satelity), DVB-C (pre káblovú TV). Šíri sa bezdrôtovo (okrem DVB-C). V súčasnosti sa mini prijímače implantujú aj do mobilných telefónov najmä v ázijských krajinách, kde tento štandard už funguje niekoľko rokov (viac sú ale rozšírené iné štandardy). V Európe sa ešte len začína etablovať, EK vybrala DVB-H za oficiálny štandard pre TV v mobiloch v rámci EU

Elektronický kompas: I pri ceste pešo môžu byť veľkomestá veľmi neprehľadné. Aby ste si nepoplietli svetové strany, pomôže Vám v pešom režime elektronický kompas. Vďaka nemu budete ihneď vedieť, či máte odbočiť vľavo, vpravo, ísť dopredu alebo späť respektíve na západ, na východ, na juh alebo sever.

FreshMaps: 80% zľava ,Užite si najnovšie mapy s FreshMaps za špeciálnu cenu: pretože ulice sa stále menia, špecialisti NAVIGONu mapy aktualizujú priebežne a dodávajú vám pravidelné aktualizácie. Počas dvoch rokov si každé tri mesiace môžete z internetu prevziať najaktuálnejší mapový materiál.

Google Local Search: Vám nepretržite poskytuje prístup k najväčšiemu svetovému vyhľadávaču. Vďaka tomu nájdete pomocou kľúčových slov ako napr. cocktail bar alebo kvetinárstva v Bratislave, všetky dôležité body záujmu na svojej trase. Čo viac, okrem telefónneho čísla a adresy sa dozviete vďaka hodnotenia zákazníkov, či sa tam vôbec oplatí ísť.

GPS: Global Positioning Satellite/System. Systém družíc, pomocou ktorého sa určuje poloha prijímacieho zariadenia kdekoľvek na svete. V súčasnosti je GPS implantované aj do mobilných telefónov.

Handsfree / Headset: Zariadenie určené na telefonovanie bez potreby držania prístroja v rukách. Už z prekladu (voľné ruky) je jasné nepoužívanie rúk. Handsfree možno rozdeliť do rôznych skupín – hlasité, osobné, bezdrôtové, pevné. Najpoužívanejšími sú bezdrôtové a osobné (káblové) slúchadlá. Hlasité handsfree je priamo zabudované v telefóne. Zvuk vychádza z reproduktora a mikrofón sa prepne na silnejší príjem. Pevné handsfree je napr. montážna sada do auta – nedá sa prenášať.

Hlasový výstup TMC: Hlasové upozornenie na dopravné kolóny – tak podrobné ako rozhlasové hlásenie. Dostupné v jazykoch: nemecký, dánsky, anglický, francúzsky, taliansky, holandský, švédsky, španielsky.

Informácie o radarových kontrolách: Vás včas audiovizuálne varujú pred pevne inštalovanými radarmi.

Inteligentné zadávanie adries: Pri zadávaní adresy sa zobrazujú len zmysluplné kombinácie písmen.

Kniha jázd: Zaznamenáva všetky jazdy a pohyby vozidla.

Landmark View3D: Vám na displeji trojrozmerne zobrazí Eiffelovú vežu a Big Ben, a iné atrakcie nášho sveta, aby ste v hektickej prevádzke neminuli to, čo stojí za pozornosť.

LCD: Liquid Crystal Device/Display. Technológia zobrazovania pri displejoch, ktorá využíva natáčanie kryštálov v špeciálnej tekutej vrstve. LCD displeje sú extrémne ploché a tenké (0,8 mm).

LED: Light Emitting Diode. Dióda vyžarujúca svetlo je polovodičová elektronická súčiastka, ktorá vyžaruje úzkospektrálne svetlo, keď ňou prechádza elektrický prúd v priepustnom smere. Farba vyžarovaného svetla závisí od chemického zloženia použitého polovodičového materiálu.

Mobilné radary Live: Vám teraz prezradia umiestnenie nielen stacionárnych ale aj mobilných radarov v reálnom čase. Okrem už ohlásených aktívnych radaroch môžete teraz všetkých užívateľov funkcie NAVIGON Live informovať aj o ďalších radaroch. Môžete ich včas informovať jednoduchým klepnutím alebo v prípade potreby dostanú aj audiovizuálnu výstrahu.

NAVIGON až k cieľu: Vás po zaparkovaní bude navigovať aj na posledných metroch až k samotnému cieľu. Je to užitočná funkcia, keďže nie u každého naplánovaného cieľa sa nájde aj parkovisko pre Vaše vozidlo. Navyše Vám pri návrate opäť pomôže nájsť Vaše auto.

NAVIGON MyBest POIs: pre lepší prehľad na displeji: Ako prídavok si notifikáciu lokalít POI môžete vypnúť, aby ste mali lepší výhľad na displej, a keď ju budete potrebovať, opäť si ju zapnúť. So systémom MyBest POIs, znervózňujúce odklony už nie sú žiadnym problémom, pretože teraz budete presne vedieť, kam a ako ďaleko potrebujete zájsť, aby ste došli k najbližšej službe, keď sú napríklad deti na zadných sedadlách čoraz neposednejšie. Cestovanie s NAVIGONom bez stresu!

NAVIGON MyReport: Zákazníci informujú o prípadných nedostatkoch na mapách alebo inštalovaných radaroch a neustále tým vylepšujú kvalitu máp.

NAVIGON MyRoutes: Podľa toho, aký typ šoféra ste, Vám funkcia NAVIGON MyRoutes odporučí najlepšiu trasu, ktorá je šitá na mieru na základe vášho individuálneho štýlu jazdy, dni v týždni a dennej dobe. Váš NAVIGON vám navyše ponúkne až dve ďalšie trasy. Vy sa rozhodnete, či sa budete riadiť našim odporúčaním alebo si zvolíte inú možnosť.

NAVIGON Sightseeing: Inspired by MERIAN scout. Je presne to, čo Vám doposiaľ chýbalo, aby ste mohli neznáme miesto poznávať na vlastnú päsť. Konečne je tu funkcia, ktorá Vás upozorní na pozoruhodnosti vo vašom okolí a navyše o nich aj niečo vie. Automaticky a/alebo pri klepnutí Vám systém NAVIGON poskytne informácie napríklad o otváracej dobe alebo o historických súvislostiach. V závislosti od produktu; inak ako textová informácia.

Navigon Sightseeing Tours: Vaša navigácia ako sprievodca vďaka NAVIGON Sightseeing Tours. Plánujete na dovolenke cestovať autom, na motocykli alebo na bicykli? Ale neviete ešte, akou trasou chcete ísť? Prinášame vám inšpiráciu: vo vašom prístroji NAVIGON je pre každú zo 14 európskych krajín už bezplatne inštalovaná jedna trasa služby NAVIGON Sightseeing Tours powered by ViaMichelin. Vyrazte na poznávacie záujem napr. po Soľné komore alebo po malebnom Toskánsku. Páči sa vám impozantnej stavby? Potom sú pre vás tým pravým tipom trasy ako, zámky na Loire ‘.

NAVIGON Sightseeing Tours s mnohými informáciami o pamiatkach: Jednoducho si zvoľte vhodnú trasu a nechajte si na nej zobraziť zaujímavé pamiatky is doplnkovými informáciami, otváracou dobou, telefónnymi číslami atď Pritom je vám ponechané na vôli, či po zvolenej trasy pôjdete hneď od začiatku alebo na ňu prejdete až neskôr. Už žiadne zložité hľadanie v autoatlasu, stačí nastúpiť a dovolenka môže začať!

Navigon Sync: Príprava cesty a organizácia času už doma na počítači. Aktuálne adresy z programu MS Outlook sa dá do prístroja NAVIGON jednoducho preniesť z počítača.

Obľúbené položky na mape: Je funkcia, ktorá Vám ukáže vaše obľúbené ciele ako body záujmu. Vďaka tomu jedným pohľadom zistíte, že kúsok od Vás je Vaša obľúbená reštaurácia alebo hotel.

One Click Menu: Vám ihneď po klepnutí zobrazí tri obľúbené POI (body záujmu), skryje menej dôležité informácie a zväčší tak výrez mapy. To prispieva k väčšej bezpečnosti, komfortu a prehľadu pri jazde.

Optimálna trasa: Je kombináciou najrýchlejšej a najkratšej trasy.

Panorama View3D: Vám na displeji zobrazí krajinu tak, ako ju naozaj vidíte, keď sa pozriete z okna. S pahorkami, dolinami, tunelmi a všetkým, čo k tomu patrí.

Pešia navigácia: Vás bez blúdenia privedie do cieľa aj keď niekedy nebudete cestovať autom. Vďaka navigácie pre chodcov budete môcť systematicky poznávať cudzie mestá a navštevovať pamiatky. Zariadenie NAVIGON pri tom môžete držať v jednej ruke vo formáte na výšku a druhú budete mať stále voľnú.

Počasie Live: Vás pripraví na všetky možnosti. Funkcia Počasie Live Vám zobrazí aktuálne meteorologické spravodajstvo pre vašu trasu ako aj pre vašu cieľovú oblasť. A aby Vás ani behom pobytu nestretli nečakané prekvapenia, pridá k tomu hneď aj predpoveď na 2 dni.

Pomoc pre prípad núdze: Vám v prípade potreby behom pár sekúnd vyhľadá dôležité služby ako je polícia, nemocnica a ďalšie.

Premium TMC: Sú dopravné informácie pre náročných. Označenie Premium znamená ešte aktuálnejšie a podrobnejšie informácie o všetkých prekážkach, obchádzkach a dopravných kolónach.

Prehrávač médií: Ak náhodou uviaznete v kolóne alebo budete musieť čakať, postará sa nový prehrávač médií o skvelú zábavu a zahnanie nudy. Na veľkom 5“ displeji môžete pohodlne sledovať filmy alebo si prezerať svoj digitálny fotoalbum. A keďže je všeobecne známe, že s hudbou čas beží rýchlejšie, môžete si prehrávať aj svoje obľúbené hity, kedykoľvek budete chcieť.

Pre-paid: Predplatená karta. Pri predplatených službách zákazník neplatí mesačný paušál, ale platí dopredu zakúpením kreditu. Tak si „predplatí“ služby od operátora.

Približovací senzor: Zobrazenie dôležitých funkcií bez dotyku. Prajete si viac prehľadu na mape? Bezdotykový senzor to teraz umožní! Priblížte jednoducho ruku k prístroju a hneď sa zobrazí indikácia NAVIGON MyBest POI a lišta voliteľných možností a Vy môžete obsluhovať prístroj ako obvykle.

Rozšírený výrez mapy pre jazdu s väčším výhľadom: Pokiaľ už navigáciu neobsluhujete, tieto ovládacie prvky sa po krátkej chvíľke vypnú a vy máte k dispozícii opäť väčší výrez mapy. Žiadne klikanie pre lepší prehľad, môžete sa sústredene venovať ceste. To je pohodová jazda so značkou NAVIGON!

Profesionálne hlasové ovládanie 2.0: Hlasové ovládanie novej generácie spraví z Vašej navigácie NAVIGON inteligentného poslucháča. Všetky dôležité funkcie je možné pohodlne ovládať hlasom. Hovorte s prístrojom bežnými hovorovými vetami ako s priateľom, ktorého sa napríklad pýtate, kde je najbližšia talianska reštaurácia. Alebo vyslovte telefónne číslo alebo kontaktné meno a navigácia NAVIGON Vám ho priamo vytočí. Takýmto spôsobom môžete mať nad prístrojom neustálu kontrolu bez toho aby ste museli pustiť volant.

Real City3D: Vám prináša celkom novú dimenziu navigácie. Veľké európske mestá ešte nikdy neboli tak detailne napodobnené. Na displeji sa trojrozmerne zobrazí ulica, budovy so skutočnými fasádami, značenie jazdných pruhov a prechodov pre chodcov a dokonca aj semafory. Toto jedinečné zobrazenie Vám nielen pomôže k lepšej orientácie ako kedykoľvek predtým, ale poskytne počas každej cesty po meste neopakovateľný zážitok.

Realistické smerové návesti Pro: Zaisťujú, že budete cestovať vždy bezpečne. Napríklad v ostrých zatáčkach, pri silnom vetre alebo pri šmykľavom povrchu vozovky sa príslušná smerová tabuľa zobrazí na vašom displeji. Vďaka tomu budete celkom jednoducho varovaní pred najrôznejšími situáciami.

Reality View Pro: Zobrazuje vozovku nie ako čiaru ale realisticky ako asfaltovú cestu so stredným deliacim pásom. Vďaka tomu si na diaľničných križovatkách a výjazdoch ľahšie udržíte prehľad.

Reality View Light: Realistické smerové návesti diaľničných výjazdov na trase.

Senzor priblíženia: Tento senzor pomáha k ešte komfortnejšej obsluhe vášho zariadenia, a to bezdotykovo. Priblíženie ruky k displeju napríklad stačí k tomu, aby sa Vám zobrazili body záujmu NAVIGON MyBest POI v najbližšom okolí. Rozšírenie viditeľnej časti mapy v dôsledku skrytia ovládacích prvkov zaisťuje perfektný prehľad, pretože sa Vám zobrazujú len relevantné informácie. Vďaka tomu inovatívnemu senzoru sa môžete celkom sústrediť na šoférovaní a pohodlne doraziť až do cieľa.

Sprievodca jazdnými pruhmi Pro: Vám pomôže aj počas hektickej premávke. S predstihom a jasne Vám ukáže, do ktorého jazdného pruhu a musíte zaradiť pri nasledujúcom a ďalšom odbočení.

Text-to-Speech: Vám okrem vzdialenosti prečíta aj názvy ulíc a výjazdov, aby ste sa mohli sústrediť na šoférovanie.

TFT: Thin Film Transistor. Skratka označujúca aktívny LCD displej. (pozri LCD)

TMC (TMC anténa je integrovaná v nabíjacom kábli): Na svojej ceste sa vyhnite akýmkoľvek neočakávaným zastávkam: TMC (Traffic Message Channel – kanál dopravných správ) vám prinesie najdôležitejšie dopravné informácie z rádia. Vhodná anténa sa nachádza v autonabíjačke. TMC vás dokáže priviesť do cieľa, pričom sa vyhnete dopravným zápcham a prácam na ceste – a to všetko bez spleti káblov. Bezplatný príjem TMC je možný v nasledovných krajinách: Rakúsko, Belgicko, Švajčiarsko, Nemecko, Dánsko, Španielsko, Taliansko, Francúzsko, Švédsko, Nórsko, Holandsko, Česká republika

Traffic Live: Nielen, že Vám v pravidelných intervaloch obstará v reálnom čase najaktuálnejšie dopravné informácie, ale aj vždy vie, kedy práve majú užívatelia funkcie NAVIGON Live voľnú cestu. Vďaka tomu Vám prístroj NAVIGON vždy odporučí najlepšiu trasu – zohľadňujúc aktuálnu dopravnú infrmáciu.

USB: Universal Serial Bus. Ide o najrozšírenejší počítačový port, pomocou ktorého sa k počítaču, okrem rôznych iných zariadení, pripájajú aj mobilné telefóny. Slúži na prenos dát medzi PC a telefónom, ale aj na dobíjanie batérie.

Zadanie súradníc: Vám poskytuje možnosť zadať v prípade potreby ciel pomocou súradníc. Je to alternatíva ku klasickému zadávaniu adries napríklad pri hľadaní kempov.

Záruka aktuálnosti máp:
bezplatná aktualizácia máp v prvých 30 dňoch.

Zobrazenie bodov záujmu:
Vám jednoduchým klepnutím umožní výber zvláštneho cieľa zobrazeného na mape, ako napr. odpočívadla alebo zaujímavého miesta. Zároveň sa zobrazia aj užitočné informácie ako aj adresa, otváracia doba alebo telefónne číslo. A pokiaľ si to želáte môžete sa ihneď nechať navigovať na vybrané miesto.

 

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 odpovede na Funkcie Navigon Easy Plus Premium

  1. Kristina Polacekova povedal:

    Dobry den, kde na Slovensku sa da objednat popripadne kupit gps Navigon, rada 70 alebo 40?
    Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four + seventeen =