Dopravné správy Sygic Real-Time Traffic pre Slovensko

Sygic spristupnil celkom prvu funkcnu technologiu pre prijem dopravnych informacii do GPS navigcii na uzemi Slovenska, zalozenu na technologii Floating Car Data. Viac info v tlacovej sprave:

Sygic Real-Time Traffic pre Slovensko

Slovenský producent špičkového navigačného softvéru Sygic spolu s CE-Traffic uvádzajú službu online dopravných informácií (Real-Time Traffic) v Slovenskej republike pre navigačné aplikácie Sygic Mobile Maps a Sygic Aura. Ročná licencia je dostupná za 9,99 EUR. Je to prvá služba svojho druhu pre navigácie v mobilných telefónoch na Slovensku.

Služba online dopravných informácií je dostupná pre navigačný software Sygic Mobile Maps a Sygic Aura na všetkých kompatibilných zariadeniach na platformách iPhone, Windows Mobile, Symbian, Android a Maemo. Zákazníci si môžu túto doplnkovú službu predplatiť na internetovej stránke Sygicu. Užívateľ si vyberie svoj operačný systém a región navigačnej aplikácie, ktorú vlastní a systém mu ponúkne dostupné služby. Dopravné informácie Real-Time Traffic pre územie Slovenskej republiky si možno predplatiť na 1 rok za 9,99 EUR.

“Našou ambíciou je byť lídrom v oblasti navigácie a LBS produktov pre strednú a východnú Európu a preto stále pracujeme na tom, aby sme priniesli najnovšie technológie našim zákazníkom. Sme vôbec prvá firma na svete, ktorá prináša real-time dopravné informácie do navigácií na Slovensku v tejto kvalite. Túto službu tiež ponúkame v ďalších regiónoch sveta, ktoré pokrývame našimi navigačnými aplikáciami.“ hovorí Michal Štencl, zakladateľ a riaditeľ spoločnosti Sygic.

Spoločnosť CE-Traffic poskytuje detailné dopravné informácie na základe technológie Floating Car Data, ktorá neustále monitoruje dopravnú situáciu na všetkých hlavných cestách a uliciach. Jiří Novobilský, riaditeľ spoločnosti CE-Traffic, hovorí: „CE-Traffic je poskytovateľom detailných dopravných informácií a dopravných dát o plynulosti premávky pre región strednej Európy. Tieto dáta sú generované pomocou technológie plávajúcich vozidiel na základe vzorky desiatok tisíc vozidiel pohybujúcich sa v regióne. Dopravné dáta spoločnosti CE-Traffic obsahujú informácie o okamžitých rýchlostiach dopravných prúdov, o úrovni dopravnej záťaže, očakávaných časoch prejazdov a o očakávaných opozdeniach.“

Užívatelia navigačných aplikácií Sygic, s aktivovanou službou Real-Time Traffic budú dostávať detailné informácie o dopravných problémoch, ktoré znižujú plynulosť dopravy – informácie o kolónach, výrazných či miernych spomaleniach, o dopravných nehodách či práci na ceste. Tieto informácie sa budú zobrazovať na mape v reálnom čase pozdĺž zvolenej trasy. Vďaka službe Real-Time Traffic tak majú užívatelia vždy prehľad o podmienkach na ceste a vedia čo očakávať. Vodič sa môže rozhodnúť obísť ťažko prejazdný úsek alternatívnou trasou. Navigačný program ponúka automatické, alebo manuálne prepočítavanie trasy a okamžite navrhne novú, lepšiu trasu do cieľa. Správne rozhodnutie o trase šetrí čas a pohonné hmoty, prispieva k ochrane životného prostredia a znižuje riziko dopravných nehôd.

Služba dopravných informácií využíva mobilný dátový prenos, cena ktorého nie je zahrnutá v ročnom poplatku za využívanie služby, a závisí od konkrétneho operátora a balíka dátových služieb používateľa. Množstvo prenesených dát je možné kedykoľvek skontrolovať v menu Settings – Online services. Pre využitie služby online dopravných správ je potrebná verzia navigácie Sygic Aura 1.16 alebo vyššia, a Sygic Mobile Maps 8.1.6 alebo vyššia.

zdroj:sygic
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 odpovede na Dopravné správy Sygic Real-Time Traffic pre Slovensko

  1. jeremy povedal:

    ktory hladaju podobne info, uz maju waze

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven − 4 =